Proxmox po instalacji nikończący się tryb "Preparing home asistant"

Cześć!
Wszystko zrobiłem jak z poradnika na youtube o instalacji HA na proxmox w 2021 - i to kilka razy już zrobiłem myśląc że może gdzieś po drodze popełniłem błąd. Po uruchomieniu maszyny i wpisaniu adresu HA wyskakuje ta pierwsza stanadardowa grafika z informacją: Preparing home asistant". No i ta plansza nie znika po 20 minutach, nawet po godzinie nie znika, po wielokrotnych restartach też nie znika po godzinie. W konsoli zgłasza isę komunikat: Error returned from Supervisior: System is not ready with state: setup.
Sprzęt to Fujitsu S920, z 4Gb ram i 256Gb dyskiem.
Nie wiem gdzie mogę mieć błąd, gdzie mam szukać rozwiązania problemu?

Skupił bym się na polaczeniu z Internetem, czy twoje proxmox na pewno ma połączenie z netem, czy z innego hosta widzisz proxmox? .

  1. Tak ma. robiłem aktualizację proxmoxa więc sciągnął sobie pakiety do aktualizacji z internetu. Obraz HA też ściągnął z internetu.
  2. Tak widzę, kofigurowałem z laptopa, oraz zainstalowałem apkę na telefon do kontroli proxmoxa i telefon go tez widzi.

problem rozwiązany.
Dzięki koledze artpc który mnie nakierował że brakuje internetu. Podłączyłem serwer do innego źródła internetowego i bez problemu ruszyło. Po tym zacząłem szukać w moim głównym źródle internetu co jest nie tak, próbowałem na małpe włączać/wyłączać różne usługi w routerze i wyszło że zaznaczenie opcji: 'Wyłącz skanowanie portów i ochronę DoS" naprawiło sytuację. Czemu akurat ta opcja ma wpływ to nie rozumiem…