Proxmox - zużycie RAM

Cześć, zainstalowałem na HP T620 proxmoxa z HA i cąły czas wskazuje mi zużycie ram na poziomie przekraczającym 90%. Czy to normalne?

ha proxmox

wg mnie nie jest to normalne i nikt na to nie ma trwałego rozwiązania, zrób restart maszyny HA w proxmoxie to zobaczysz ile ci się zwolni pamięci, a doszedłem do tego, że NodeRed to powoduje i ilość automatyzacji a w szczególności rośnie jak odtwarza się mp3

https://forum.arturhome.pl/t/glances-zaawansowany-monitoring/703/5
u siebie rozwiązałem to przez taki flow

codzienny auto restart i jest spokój

Witam. Czy mógłbyś udostępnić plik.? Chciałbym zerknąć jak to zrobić od środka.

jeżeli masz NodeRed ważne żeby przy częstym wysyłaniem plików zrobić raz na jakiś czas reset… częste wysyłanie projektu zamula.

flows(2).json (1002 bajty)
proszę bardzo, przepraszam że tak długo… dużo tematów

Dziękuję bardzo. Niema sprawy kazdy w tych czasach jest w pogoni.

Mam pytanie do grupy. Może ktoś już to miał ? Po aktualizacji Proxmoxa do wersji 7 brak wyświetlania na wykresach bieżących stanów serwera : obciążenie serwera, użycie pamięci, wykorzystanie CPU .

Mam pytanko mam tak skonfigurowaną pamiec ram na proxmox i HA.Czy mogę bez przeszkód zwiększyć ram do 4Gb na Ha bo te 1.98Gb juz sie kończą.



do dzisiaj było ok ale po integracji odkurzczacza map i karty odkurzacza zuzycie pamięci
ha sensor


bardzo skacze

Zwiększ, nie wiem jakie masz inne VM, ale myślę, że 3-4GB będzie OK.

PS Fajnie jest zrobić sobie kartę z wykresami użycia RAM, swap’a, procka i np. temperatury CPU na wspólnym wykresie - widać wtedy zależności między niimi, oraz jesteś w stanie zauważyć anomalie (jak np. wyciek pamięci).

Naprawdę coś dziwnie się zaczęło to zachowywać po integracji odkurzacza.



Zwiększyłem przydział pamięci do 3Gb,ale średnio to pomogło.

Takie “zęby piły” wyglądają na wręcz sztandarowy przykład wycieku pamięci (jeśli te spadki są powiązane z restartami), nieco dziwne, że swap równo stoi na jakimś niskim poziomie.

Nie nie ma restartów HA pracuję cały czas,ale za to dzisiaj coś się stało z zigbee2mqtt mam taki błąd

Zigbee2MQTT

Handing over control to Zigbee2MQTT Core …

zigbee2mqtt@1.26.0 start
node index.js
Zigbee2MQTT:error 2022-08-01 08:41:26: Error while starting zigbee-herdsman
Zigbee2MQTT:error 2022-08-01 08:41:26: Failed to start zigbee
Zigbee2MQTT:error 2022-08-01 08:41:26: Check Zigbee2MQTT fails to start | Zigbee2MQTT for possible solutions
Zigbee2MQTT:error 2022-08-01 08:41:26: Exiting…
Zigbee2MQTT:error 2022-08-01 08:41:26: Error: Error while opening serialport ‘Error: Error: No such file or directory, cannot open /dev/ttyACM0’
at SerialPort. (/app/node_modules/zigbee-herdsman/src/adapter/z-stack/znp/znp.ts:146:28)
at SerialPort._error (/app/node_modules/@serialport/stream/lib/index.js:198:14)
at /app/node_modules/@serialport/stream/lib/index.js:242:12

i 502 Bad Gatewey .
Podłączony jest cc2351 wczoraj działało ok,

Sprawdź czy CC2351 nadal masz pod w/w portem.

Jest podpięty,doszło jeszcze jedno gniazdko w sumie jest ok 10 urządzeń zigbee i już się wiesza.Reset cc2351 pomógł i działa narazie.

Pogrzebałem jeszcze trochę i udało się ustabilizować zużycie pamięci ram.

W sumie to nie wiem co było przyczyną poprawiłem parę błędów z loga,ale jeszcze nie wszystkie.Są jeszcze błędy.

Te sensory mają mniejsze wartości bo po zalogowaniu do proxmox pokazuje np. zużycie ram na poziomie 2.4Gb a w HA 1.3Gb.