Przekazanie danych do HA

Potrzebuje specjalisty od nodered :slight_smile: Wiek ktoś może jak takie dane przekazać do HA ?

w node red jako out mam:

{‘row’: {‘metricValues’: {‘ESTIMATED_EARNINGS’: {‘microsValue’: ‘111’}, ‘CLICKS’: {‘integerValue’: ‘222’}, ‘IMPRESSIONS’: {‘integerValue’: ‘333’}}}}

otrzymuje to jako msg.payload : string[153] lub przed zmianą jako bufer z bigssh.
Chodziło by mi o to żebym w HA miał sensor

  1. ESTIMATED_EARNINGS - w którym wyświetli się wartość z microsValue czyli 111
  2. CLICKS - etc
  3. IMPRESSIONS - etc

Jeśli dobrze rozumiem co chcesz zrobić to musisz napisać funkcję z wykorzystaniem operacji na łańcuchach i wyciągnąć te wartości które Ciebie interesują do nowych właściwości obiektu .msg

Ciężka sprawa :slight_smile: dzięki za nakierowanie :slight_smile:

Zacznij od tego na dobry początek

Ooo nie wi działem że jest o tym odcinek, dzięki @artur

Udało się zrobić także jak by kogoś interesowało to załączam flow.
admob_.json (3.1 KB)

Zrzut ekranu Deepin_wybierz-obszar_20201023133502

Niedługo kończy się wsparcie dla aplikacji adsens w google play, a admob ma zamknięta betę, więc korzystając z admob api napisałem skypt w pythonie który podaje dane dane do NR przez ssh. Jak by ktoś chciał skrypt pythona to mogę wstawić.
@artur dzięki za pomoc filmik dużo mi rozjaśnił :slight_smile:

1 polubienie

Podepnę się pod ten temat bo mam podobny problem.
Stworzyłem sobie pomocnika (input_number) i chciałbym przekazać do niego dane z NR. Niestety nie wiem do końca jak to zrobić. Próbowałem nodem call service ale za każdym razem wychodzą błędy. Wydaje mi się, że składnia nie jest taka jak powinna. Jesteście w stanie powiedzieć co robię nie tak?podlewaczka

podlewaczka.json (520 bajtów)

Juto będę miał chwilę to pobawię się helperami może uda mi się to ogarnąć to dam ci znać @Michał.
Jak wygląda input z wilgotności gleby? Masz jako stringi czy int/number?
Co chcesz osiągnąć tym helperem w ha?jaką ma pełnić funkcję

Chyba tak powinno być

{“value”:"{{ payload }}"}

To jest to @Mario. Naprowadziłeś mnie. Do tej pory miałem jako string i w żaden sposób nie chciało mi działać. Zmieniłem payload na number i działa. Wiedziałem, że rozwiązanie będzie banalne :wink: dziękuje bardzo.

Pomocnik ma wyświetlać aktualną wilgotność gleby w doniczce. Dane pobieram z analogowego czujnik i zmieniam je w funkcji na wartość procentową.

@Michał super że śmiga :slight_smile: