Przekaznik esp-01s

Witam wszystkim dopiero zaczynam swija przygodę z HA i mam taki maly problem z tym przekaźnikiem jski dodac kod zeby przekaznik zaczol dzialac


Warto zajrzeć do dokumentacji ESP-01S-1-channel-relay | devices.esphome.io

Dzięki
A jescze mam takie pytanie jak z kopiuje ten kod to jak go wklejic do yaml

Najlepiej “z głową”, jeśli liczysz na “małpie ruchy” bez zrozumienia o co w tym chodzi to się nie uda, zauważ że obecnie masz już definicję swojej płytki i prawdopodobnie już jakieś działające firmware lecz bez funkcji, które chciałbyś mieć (zakładam, że to działający kod, bo się nie pochwaliłeś, nie wkleiłeś go tu też w całości tekstowo, aby ktokolwiek mógł się przyjrzeć czy jest OK), więc musisz sobie wkleić selektywnie tylko to co faktycznie potrzebujesz by nie zdublować tego co już istnieje w twoim YAMLu.

Szczerze mówiąc to jeśli nie masz komputera, to będziesz miał mocno pod górkę, bo praca nad YAMLem z komórki jest wyjątkowo upierdliwa.

mam takie logi

esphome:
  name: przwkaznik-mini-1
  friendly_name: Przwkaznik Mini 1

esp8266:
  board: esp01_1m

# Enable logging
logger:

# Enable Home Assistant API
api:
  encryption:
    key: -------------------------------------

ota:
  password: -----------------------------------

wifi:
  ssid: !secret wifi_ssid
  password: !secret wifi_password

  # Enable fallback hotspot (captive portal) in case wifi connection fails
  ap:
    ssid: "Przwkaznik-Mini-1"
    password: "iFx4B0lHsjOJ"

captive_portal:
  # Example configuration entry
switch:
  - platform: gpio
    pin: GPIO0
    name: "Wlcznik Mini"

To nie logi, to YAML konfiguracyjny.

ja zaczyna przygodę z HA i się za bardzo nie znam
tez mam problem bo jak chce cos wkleić do pliku konfiguracyjnego YAML to nie wiem jakich klawiszów

Pytanie natury tendencyjnej - nie prościej wgrać Tasmotę?

To będzie ciężko, na pierwszy rzut oka ta konfiguracja jest OK, to teraz musisz skompilować firmware i przeflaszować ESP (jeśli już masz działające firmware ESPHome np. uzyskane z web-flashera) to zrobisz to przez OTA.

ESPHome niewiele ma wspólnego z HA (no włąściwie to prawie nic :P), poza tym, że to projekt który dobrze współpracuje z HA.

ten przekaźnik już działa w HA mogę go włączyć/wył

Generalnie przyjęło się, że jak pytasz coś na forum i osiągasz sukces, to dobrze jest się pochwalić co do tego doprowadziło. Żeby pomóc innym którzy będą mieli kiedyś ten sam problem i będą szukali rozwiązania. A znajdą tylko info że finalnie już możesz sterować przekaźnikiem - bez szczegółów…

Więc napisz jak Ci się to udało zrobić, dla potomnych :slight_smile:

Kolega Isom1266 podesłał linka i znalazłem tam co mam wpisać w konfiguracji żeby załączać przekaźnik.

# Example configuration entry
switch:
  - platform: gpio
    pin: GPIO0
    name: "Wlcznik Mini"

A wcześniej to esp-01s podpiąłem do Home Assistanta i skonfigurowałem