Przekazniki w home assistant

Witam w jaki sposób podpinacie przekazniki do HA. Wcześniej miałem w domoticzu zrobione przez arduino gateway niestety z home nie za bardzo to działa.

Planuje skorzystać z opisanego przeze mnie rozwiązania Bramka MySensors, dzięki temu za prostą logikę on/off z obsługą przycisków odpowiada sam sterownik (Arduino/ESP8266) a dodatkowo można tym sterować przez HA i tworzyć zaawansowane automatyzacje.

widziałem ale planuje zamiast Easyswitch wykorzystać arduino mega bo posiadam kilka płytek. Nie wierz co jest tam wgrane

Sprawdz ofertę gotowych zestawów w ich sklepie, jest zestaw na Arduino Mega - gotowa płytka do której wkładasz Arduino. Przygotowane przez nich oprogramowanie oparte jest na bibliotekach MySensors, mają program na Windowsa do generacji skretcha do Arduino

https://sklep.easyswitch.pl/produkt/easyswitch_easysensors/
Wersja darmowa generuje do 15 wierszy

15 wierszy to np. 10 przekaznikow i 5 przyciskow wiec potencjał do testów jest. Na razie z braku czasu nie udało mi się tego przetestować.

1 polubienie

Witam, przemawia do mnie rozwiązanie easyswitch, czy nadal wspierają swoje oprogramowanie do tworzenia sketchy?, Pytam ponieważ nie umiem znaleźć na ich stronie do ściągnięcia