Przełącznik 3 klawiszowy oszalał

Przełącznik 3 klawiszowy Tuya TS0013 zachowuje się jak na filmie poniżej. Nie mam żadnej automatyzacji, NR. Jak usunę go z HA to działa poprawnie. Gdzie szukać przyczyny takiego działania?
Film pokazuje jak działa przełącznik

Podajesz bardzo mało informacji , ale zerknij na to Moes / Tuya TS0013: Unable to control 3 gang independently · Issue #13322 · Koenkk/zigbee2mqtt · GitHub

W tym, że Tuya leje sikiem prostym na podstawy standardu Zigbee (3-klawiszowy przełącznik można zrealizować w pełni stosując tylko rozwiązania mieszczące się w standardzie, ale Tuya “postawiła wiele rzeczy na głowie” i masz tego przykład).

Zapewne ktoś (musi to być posiadacz tego sprzętu z odpowiednią wiedzą) w końcu napisze poprawiony plik słownika dla tego modelu (w ZHA/zigpy to się nazywa: quirk, a w z Z2M: herdsman-converter), gdyby Tuya projektowała sprzęt zgodny ze standardem te “słowniki” nie byłyby potrzebne (w większości wypadków, bo standard oczywiście nie wszystko przewiduje).

Ułat życie innym i podaj link do dokumentacji technicznej tego przełacznika, wersji Z2M jakiej używasz. Wiem, można poszukać w internecie ale w skali kilku takich postów niepotrzebnie traci sie czas.

Mam kilka przełaczników OXT, które też dziwnie się zachowują mimo, że są poprawnie wykrywane w
Z2M ale to nie gwarantuje, że ich obsługa będzie poprawna. Każdy nowo zakupiony przełacznik różni się wartością w polu “Producent Zigbee” w ustawieniach urządzenia w Z2M i to już wystarcza, żeby działał inaczej niz kupione do tej pory. Pozostaje tylko zgloszenie issue w Z2M i pomoc w analizie problemu albo czekać jak problem zgłosi ktoś inny i zostanie rozwiazany. Właśnie wczorajsze wydanie Z2M (Release 1.30.2 · Koenkk/zigbee2mqtt · GitHub) wprowadza poprawki w moich felernych modułach TS110E, pozostaje przetestować.

Rozwiniesz stwierdzenie “jak usunę” bo skoro to integracja z Z2M to z dużym prawdopodobieństwem jest włączone MQTT discovery więc co najwyżej możesz zrobić to wyłączenie urządzenia:

Dziękuje za porady.
Pomogło to rozwiązanie https://github.com/Koenkk/zigbee2mqtt/issues/13322 zaproponowane przez kolegę @isom1266

1 polubienie