Przełącznik Gosund Smart Home SW9

Czy ktoś orientuje czy ten włącznik dodatkowo oferuje dwuklik, trzyklik i przetrzymanie???
https://allegro.pl/oferta/gosund-inteligentny-przelacznik-swiatla-sw9-wifi-9944729594

O takie rzeczy najlepiej pytać sprzedawcy (będziesz miał uzasadnienie zwrotu z powodu niezgodności towaru, jeśli będzie działał inaczej niż dowiesz się z odpowiedzi).

Moje prywatne 3 grosze:
Nawet nie miałem tego sprzętu w ręce, ale jak znam życie to nie ma takich funkcji, bo nie ma to solidnego uzasadnienia użytkowego w typowych konfiguracjach (więc nawet jeśli byłyby takie opcje, to spodziewam się ich realizacji na poziomie chmury Tuya, a nie w samym urządzeniu).

Niestety główny problem z wypustami takich brandów “z krzaka” to całkowity brak “technicznej” etyki wytwórcy (bądź właściciela brandu), w tym brak dobrej dokumentacji i dość powszechna praktyka polegająca na sprzedaży pod dokładnie tym samym oznaczeniem handlowym i technicznym sprzętu (tu to np. “SW9”) o różnych właściwościowych użytkowych (mogą się różnić w zależności od partii, z czym spotkałem się wielokrotnie, w przypadku brandów opierających się na technologii Tuya), a czasem wręcz o całkowicie innej budowie wewnętrznej (bez zmiany technicznego oznaczenia modelu).


PS Jeśli radykalnie nie zmieniono budowy wewnętrznej, to do tego sprzętu (przynajmniej teoretycznie, przy założeniu, że trafisz na wersję w takim wykonaniu, jaka trafiła dotąd w ręce majsterkowiczów) można zapodać alternatywne firmware:
ESPHome, Tasmota, a nawet Supla (prosto z Polski :stuck_out_tongue: )
a zatem możesz uzyskać dowolny zestaw funkcji jaki oferują te softy (oczywiście uwzględniając możliwości samego hardware, ale obsługa wieloklików i przytrzymania jest do zrealizowania całkowicie software’owo), ich konfiguracja podstawowa oczywiście nie uwzględnia wieloklików ani przytrzymania, ale jest to możliwe do wykonania i choć nie twierdzę, że to będzie łatwe, to jednak naprawdę jest możliwe (przynajmniej na 2 pierwszych softach, bo rozwoju Supli nie śledzę od dawna):

Tu masz przykład wykrycia przytrzymania w ESPHome

i wielokliku

oczywiście te przykłady dotyczą tylko detekcji sekwencji obsługi przycisków, trzeba to jeszcze jakoś wykorzystać (umiem sobie wyobrazić jako sensowne tylko sterowanie timerem wewnątrz samego urządzenia zawierającego 2 przyciski i 2 układy wykonawcze + 3 LEDy (fizycznie 4, ale 2 sterowane razem), ale przecież można przekazać wyniki do HA, MQTT czy NR)
niedawno widziałem też wątek o Tasmocie tu na forum, ale mimo szczerych chęci nie umiem go znaleźć, jakkolwiek nawet na YT można znaleźć jakiś tutorialek