Przełącznik ścienny TUYA brak potwierdzeń

To juz trudno stwierdzić co jest nie tak z tym wyłącznikiem, ostatnie co mi przychodzi na myśl to reset wszystkiego - ponowne wgranie Tasmota i konfiguracja.

Spróbuj w konsoli, wpisz Reset 3 Kalibracja WI-FI po restarcie odłącz i podłącz ponownie urządzenie
Tutaj dostępne opcje resetu :

1 = reset device settings to firmware defaults and restart
2 = erase flash, reset device settings to firmware defaults and restart
3 = erase System Parameter Area in flash (Wi-Fi calibration and related data) and restart
4 = reset device settings to firmware defaults but retain Wi-Fi credentials and restart
5 = erase all flash and reset parameters to firmware defaults but keep Wi-Fi settings and restart
6 = erase all flash and reset parameters to firmware defaults but keep Wi-Fi and MQTT settings and restart
(Erase of flash can take a few seconds to complete and there is no output during the erase process on the serial or web console)
99 = reset device bootcount to zero

hmm mam tego trochę, Tasmota ogólnie działa ale moim zdaniem w defaultowej konfiguracji jest mało responsywna… jest spory lag pomiędzy dotknięciem przycisku a reakcją światła. ja osobiście ostatecznie postawiłem to na ESPeasy i zestawiłem regułę która działa inbox w momencie wciśnięcia przycisku natychmiast reaguje światło (przycisk zapięty tylko pod regułę wewnętrzną która zmienia stan przekaźnika) a dopiero potem przekaźnik wysyła update swojego stanu do HA. z kolei HA zmienia stan tylko na przekaźniku (stan/kolor diody na przycisku zależy od stanu przekaźnika). w takiej konfiguracji działa to naprawdę przyjemnie polecam spróbować.

Ta logika - reguła on/off - jest na urządzeniu Tasmoty wiec nie może być mowy o opóźnieniu, w momencie wciśnięcia przycisku natychmiast reaguje przekaźnik w środku i włącza światło.

Dokładnie brak jakichkolwiek opóźnień na tasmot

U mnie działa to jakbym włączał zwykłym przełącznikiem, wiec nie wiem skąd te opóźnienia u ciebie.

Więc albo ja inaczej rozumie słowo natychmiast, albo mam jakąś wadliwa partie :slight_smile: później wrzucę wam film z porównaniem. Jak dla mnie tasmota czeka na request z ha, albo coś źle skonfigurowałem. Bo w porównaniu do espeasy roznics jest u mnie drastyczna zamiast 20ms jest około 200ms

Na opóźnienia na samym przycisku u mnie pomogło SetOption13

1 polubienie

Tak jak obiecałem :slight_smile: sami zobaczcie jak to dziwnie bangla…

tutaj Tasmota a tu ESPeasy

hardware Hardware od myfrandsów

SetOption13 :slight_smile: bingo ta opcja załatwia temat, tak to jest jak sie nie doczyta manuala :sweat_smile: Wielkie dzieki masz u mnie browara !!

Kurde a ja się tak tu staram i mi piwa nikt nie chce postawić :joy::joy::joy::joy::joy:

Spokojnie, doczekasz się :rofl: :rofl: :rofl: