Przełącznik skrypt on/off w HA

Witajcie,
Jako, że mam problem z integracją pompy ciepła, która jest na działce podłączona do internetu z HA, który stoi na serwerze w domu, to stworzyłem 3 skrypty - jeden włącza pompę, drugi wyłącza, a 3 sprawdza status. Skrypt używa Google Assistant SDK, wpisuję komendę tekstową na sztywno i tak jakby jest ona przetwarzana na mowę w Google Assistant - “air conditioner off”, “air conditioner on”, “air conditioner status”. Tak więc mam 3 przyciski z napisem URUCHOM, zamiast tego chciałbym mieć taki przełącznik, który w zależności od położenia uruchamiałby skrypt włączający lub wyłączający. Ktoś pomoże?

Pozdrawiam.

Może pomocnik: pole wyboru?

Skorzystaj z Template Switch - Home Assistant , zamiast:

turn_on:
  service: switch.turn_on

robisz:

turn_on:
  service: script.nazwa_skryptu

dla turn_off podobnie.

Hymm…tak patrzę na przykład (zmieniłem nazwy na moje potrzeby), ale chyba nie wszystko kumam poza tym wydaje mi się, że napotkałem jeden problem.

switch:
  - platform: przelacznik_klima
    switches:
      skylight:
        value_template: "{{ is_state('sensor.skylight', 'on') }}"
        turn_on:
          service: script.klimatyzator_wlacz
          target:
            entity_id: switch.skylight_open (input_boolean.klimatyzator)
        turn_off:
          service: script.klimatyzator_wylacz
          target:
            entity_id: switch.skylight_close (input_boolean.klimatyzator)

input_boolean.klimatyzator to zrobiony przeze mnie pomocnik - przełącznik. Jest to w nawiasie bo nie jestem pewny czy do tego powinno odnosić się entity_id. Nie estem pewny też co do value_template: “{{ is_state(‘sensor.skylight’, ‘on’) }}” Czym zastąpić sensor.skylight?

Teraz problem, który wydaje mi się że powstanie jak przełącznik zacznie działać, mianowicie jeśli dobrze rozumiem działanie tego kodu sprawdza czy sensor.skylight ma wartość on i jeśli tak to turn_on powoduje uruchomienie skryptu script.klimatyzator_wlacz i adekwatnie turn_off powoduje uruchomienie skryptu script.klimatyzator_wylacz, ale przełącznik ten nie sprawdza stanu klimatyzatora bo nie jest z nim połączony, więc co za tym idzie jeśli ktoś włączy klimatyzator z aplikacji / pilota to status przełącznika się nie zmieni…Czy nie należałoby teraz dodać też czegoś co sprawdza powiedzmy co 5 sekund stan klimatyzatora i odpowiednio ustawiało stan przełącznika? Zaczynam się zastanawiać czy jednak nie da się jakoś zintegrować klimatyzatora z HA, nawet uruchomiłem na działce serwer z HA.

Tu lekko pojechałeś :wink:, poprawnie powinno być:

switch:
  - platform: template
    switches: