Przełącznik TUYA zmiana na Tasmota

Nabyłem nowy przełącznik pod TUYA - GIRIER (3 przyciski) i chcą w nim zainstalować Tasmotę.
Kłopot w tym że po załączeniu zasilania wykrywam nową sieć, łącze się z nią ale nie mogę uruchomić www.
Po odpaleniu TuyaSmart znajduje mi ten wyłącznik i konfiguruje. Dostaje adres z mojej sieci wifi i niby jest ok. Jednak działa to tylko gdy wyłącznik działa z TuyaSmart. Gry go skasuję to wypada również z pod adresu po wifi

A fabrycznie ma to interfejs webowy? Wydaje mi się, że aplikacja łączy się z urządzeniem w trybie parowania jako klient, konfiguruje je w sobie znanym protokole, restartuje i już.

No tak, tuya nie ma webowego. Zastanawia mnie tylko ze przełącznik jest widoczny w sieci wifi tylko gdy jest podpięty pod aplikacje na telefonie

Właśnie tego się obawiałem. Mam inny przełącznik z Tuya i pomimo iż podpiąłem go pod aplikację dało się mu wgrać Tasmotę. Tego teraz tasmota-convert nie znajduje. Szkoda.
Tak w sumie to w HA go mam pod TUYA , kłopotem jest tylko brak informacji zwrotnej z przełącznika o załączeniu

U mnie bez żadnych problemów stany przełącznikow w tej integracji Tuya uaktualniają się w HA.

Jakie masz ustawienia tuya, może to kwestia ustawień

W integracji Tuya nie żadnych ustawień. Zgodnie z dokumentacją https://www.home-assistant.io/integrations/tuya :
Devices state data and new devices will refresh automatically. If you want to refresh all devices information or get new devices related to your account manually, you can call the force_update or pull_devices service.

Działa to przez chmurę, średnie pingi 300 + więc kiepsko jest z odświeżaniem stanów i szybkością przełączania. Shelly, sonoff, można wyłączyć działanie w chmurze niestety nie w tuya .

Tuya lokalnie przez HACS:
Gosund SP111 z telemetrią.