Przepuszczanie zadania w ściśle zadanym czasie ustawianym w pomocniku

Pytanko. Pewnie jakiś nod mi tu pomoże, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Potrzebuję zrobić działanie, które będzie ograniczone czasowo. Z jednej strony (koniec) to 9 rano ustawiony na sztywno. A drugi, to czas ruchomy. Pomyślałem, że można zrobić tutaj pomocnika. Mam coś takiego:
image
Budzik to własnie pomocnik (6:00 - ale tutaj do NR daje wynik wraz z sekundami!), w funkcji formatuje czas (bez sekund - potrzebuję dalej mieć tylko 06:00 w tym przypadku) i tworzę msg pod time switch z kolekcji chronos ( node-red-contrib-chronos). No i po wstępnych testach mam takie cudo:


image
Jak widać co 15 minut następuje przełączenie na Home - Night, choć od 6 (bo tak ustawione) powinno być stale na Home - Morning.

Całość wygląda tak, wiec możliwe, że coś wcześniej wywaliłem a tego nie widzę:

Wszystko działa zgodnie z tym co narysowałeś :slight_smile:
Sprawdzasz równolegle Morning i Night.
Musisz tak to przerysować aby z wyjścia Night sprawdzać czy nie budzik.

Czyli musiałbym się wpiąć nie jak jestem Home? → Budzik, tylko za nodem time range, a przed Home - Night? No i czym rozdzielić przepływ w zależności właśnie od ustawionego czasu w pomocniku? Bo to będzie się zmieniało. Teraz jest 6:00, ale to czas ruchomy, jak to z budzikami :slight_smile:

@gregusz … na forum jesteś nie od dziś i wiesz, że z obrazka nie da się odpowiedzieć.

No taki flow.
budzik.json (15,3 KB)

Jeśli poprawnie ustawisz timeSwitch to w takiej formie powinno działać.


flows (59).json (8,4 KB)

No i to teraz działa tak, jak miało. Zastanawiam się co by było, jakbym chciał wyłączyć budzik :slight_smile: Bo tak, to zawsze muszę mieć ustawione, by Morning się odpalił. No ale to dylematy na później.