Przesiadka z nie wspieranego Ubuntu na nowy system

uhm. to jest ssd bo zdążyłem zainstalować tam debiana, chciałem po kilku nieudanych próbach z gotowym obrazem postawić tak jak za pierwszym razem na starym ssd. Najpierw debian a potem ha

ok. udało mi się… ale debian-docker-ha

z tego :
curl -Lo installer.sh https://raw.githubusercontent.com/home-assistant/supervised-installer/master/installer.sh
bash installer.sh

HA uruchomił się nawet na pierwszej stronie przy tworzeniu użytkownika była informacja, cos w stylu alternatywnie możesz przywrócić system ze Snapshoot :slight_smile:
tak więc kliknąłem wybrałem z dysku mój full snap i poszło…
jedno małe ale …
nie wszystkie dodatki się uruchomiły - tzn zainstalowałey . Powiedziałbym nawet że tylko 4szt z ok.20szt
Coś zrobiłem źle przy robieniu snapa?

Nie mam bladego pojęcia, ale HA wymaga poświecenia mu uwagi przynajmniej raz na miesiąc aby podążać za zmianami - podejrzewam, że miałeś stare wersje dodatków niekompatybilne z obecną wersją HA, zrób pełnego snapshota z działającej konfiguracji i możesz próbować je przywrócić ręcznie z tego samego snapa, z którego przywracałeś HA.
Inna droga to cofnąć wersję HA do takiej jaką miałeś w starej instalacji i spróbować przywrócić wszystkie dodatki, a następnie po kawałku aktualizować wszystko do bieżących wersji - przy takich ruchach przydaje się np.

sorki za zawracanie …głowy. Po 15minutach pojawiły się dodatki !!! wszystkie !!! żeby tak człowiek miał instrukcje :slight_smile: w której by pisało poczekaj z 30min a wszystko się załaduje :slight_smile: … to bym miŁ POŁOWE MNIEJ PYTAŃ.
Zostawiam wszystko jak jest i zobaczę jak będzie działać - poprzednia instalacja choć nie była wspierana ( ZNACZY DEBIAN ) to działał stabilnie. Tutaj zauważyłem przy kilku restartach, że co któraś nie rozpoznawało systemu - - info NO BOOT DEVICE ale wystarczył reset i szło…hmmmm zobaczę jak to będzie w praktyce… Daję dwa trzy dni oddechu i spróbuje podejść do tematu wmbustera od którego zaczęło się wszystko.
Jeśli miałby ktoś chęć pomóc to byłbym wdzięczny - aby wszystkiego znowu nie …zepsuć