Przeskalowanie wskaźnika głośności (amplituner)

Witam, w HA skonfigurowałem amplituner (Onkyo TX-NR646) w następujący sposób:

media_player:
  - platform: onkyo
    host: 192.168.0.227
    name: receiver

Chcę mieć głośność na dashboardzie w postaci suwaka (prawo/lewo). Dodałem więc taką kartę (innej pasującej nie mam albo przeoczyłem):

type: custom:mushroom-media-player-card
entity: media_player.receiver
volume_controls:
  - volume_set
use_media_info: false
show_volume_level: true
media_controls: []
collapsible_controls: true
fill_container: false
name: Onkyo

I wygląda to tak:

Może być, ale jest jeden szkopuł. Głośność w HA jest w procentach od 0 do 100 natomiast głośność w amplitunerze jest w zakresie 0-80. Wszystko działa, jeśli ustawiam 0% to jest 0, jeśli ustawiam 100% to jest 80, wszystko pomiędzy też jest odpowiednio przeliczane - wartość procentowa jest dzielona przez 1.25 i taką głośność ustawia na amplitunerze. To co chciałbym osiągnąć to podmiana procentów na powyższym obrazku na wartość, która będzie ustawiona na amplitunerze. Więc przesunięcie suwaka maksymalnie w prawo powinno pokazać na karcie “80” zamiast “100%”. Da się? Jak nie na tej karcie to może na jakiejś innej?

Używasz minimalnej konfiguracji dla Onkyo.
Głośność możesz dostosować parametrem
receiver_max_volume
Ustaw tam 200 i zobacz jak to przeskaluje.

receiver_max_volume domyślnie przyjmuje wartość 80 czyli tyle ile akurat mój amplituner ma maksymalnie więc ustawienie tego parametru na 80 niczego nie zmienia. Dla rozjaśnienia, gdy ustawiam tę wartość na przykład na 10 to na tyle maksymalnie będę mógł podgłośnić (przesuwając suwak na 100%).

Najlepszy rezultat osiągnąłem ustawiając receiver_max_volume na 100. Ustawienie X% na suwaku ustawia głośność X na amplitunerze - działa to w zakresie 0%-80%. Więc teraz przynajmniej wiem jaka głośność będzie ustawiona na amplitunerze.

To co chciałbym osiągnąć ostatecznie to suwak, który będzie działał w zakresie 0-80 ale nie procent, chcę żeby to nie było procentowo tylko po prostu żeby to była wartość liczbowa od 0 do 80.

Wszedłem teraz w pomocników i stworzyłem pomocnika “numer” z zakresem 0-80 i wybrałem tryb wyświetlania “suwak”. Takiego czegoś potrzebuję, da się to teraz jakoś spiąć z głośnością?

Tak, poczytaj Media Player Volume Slider and Source Select - Configuration - Home Assistant Community.

Zrobiłem tak ale działa dziwnie, czasami wybieram jakąś głośność i jest ok a czasami suwak robi dziwne rzeczy na zasadzie wracania do poprzednich wartości, może z automatyzacją jest coś nie tak. Na tę chwilę odpuszczam, zadowolę się takim ustawieniem:

media_player:
  - platform: onkyo
    host: 192.168.0.227
    name: receiver
    receiver_max_volume: 100
    max_volume: 35

Powyżej 35 (100% na karcie) raczej nie używam a nawet jeśli trzeba będzie to guzik “+” daje sobie z tym radę więc spoko. Do tego guzik mute/unmute, przytrzymanie karty ustawia głośność na 25 (71%) bo tak najczęściej korzystam a podwójne kliknięcie ustawia 35. No i nie ma ryzyka, że pacnie się palcem i ustawi głośność na max bo to już jest taki poziom, że łeb urywa.

Pozostaje kwestia ustawiania/pokazywania źródła ale to już doczytam i jak się nie uda to inny wątek założę.

Dziękuję i pozdrawiam!