Przewód 2.5mm2 do moduł przekaźników na 1.5mm2

Witam wszystkich, jestem w trakcie montowania centralki opartej na Raspberry + Arduino i o ile wszystko przebiegało sprawnie przy przepuszczaniu przewodów od światła (1.5mm2) przez przekaźniki SSR.
Tak teraz przyszła kolej na przepuszczenie przewodów 2.5mm2 gniazdkowych przez przekaźnik:
Moduł przekaźników 16 kanałów z optoizolacją - styki 10A/250VAC - cewka 5V


Problem pojawił się na ostatniej prostej czyli na wpięciu przewodów, przewody 2.5mm2, slot na 1.5mm2.
Zastanawiałem się nad:

  • przelutowaniem ARK 5,0 na jakieś inne złącze ale obawiam się że na szerokość się nie zmieści
  • redukcji 2.5mm2 na 1.5mm2 na pewnym odcinku, ale to spowoduje konieczność wymiany i przewodów na tym odcinku i przekaźnika po awarii związanej z przekroczeniem 10A
  • wymiana całego modułu na 10 pojedynczych tu z kolei nie wiem czy uda mi się to zmieścić.
  • tuleja ?

Macie jakieś pomysły?

Przewód 1.5 ma obciążalnosc jak pamiętam 20A i stare instalacje już po aluminiowych pierw były wykonywane 3x1.5 z bezpiecznikami 16A. Ogólnie to nie odważył bym się tej listwy obciążać 10A więc spokojnie możesz przejść z 2, 5na 1,5 ale nie widzę sensu by to robić. Taka listwa z przekaznikami to koszt poniżej 200pln, jak nie chcesz przelutować gniazd to po prostu wymień listwę albo oddaj do przelutowania jak nie czujesz się na siłach.

Normy stare, ale świetnie tabelki są tam (oparte na prawach fizyki, a te się nie zmieniają tak jak normy :stuck_out_tongue: )
http://www.sep.gliwice.pl/pliki/Dobor%20przewodow.pdf

a w kwestii zasadniczej - te przekaźniki się usmażą powyżej 10A (więc zastosowanie trzeba zaplanować odpowiedzialnie, w takim wypadku żadnym problemem nie będą redukcje w celu podpięcia).

Dzięki za odpowiedź, w takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana przekaźnika, przerzucę odpowiedzialność na 16A wyłącznik nadprądowy.
Zamienię go na na 3x 4, 30A. a o miejsce będę mię martwić jak przyjdą :stuck_out_tongue: