Przycisk monostabilny - Podwojny klik

Witam,
Czy mozna za pomoca automatyzacji zrobic z przycisku monostabilnego akcje typu: single, double… itd ?
Tak jak ma to miejsce w przycisku aqara.

A do czego ten przycisk będzie podłączony?

Tzn? Przycisk jest na zigbee , podlaczony na 5v. Bardziej chodzi czy mozna ogarnac jakby symulacje podwojnego klikniecia, zeby mozna bylo zwiekszyc troche mozliwosci tego przycisku

Niewiem jak z przyciskiem zibbee bo nie posiadam ale pewnie jest stan on/off to powinno hulać moje flow. Jeśli w ciągu 1 sekundy nastąpi podwójne kliknięcie to akcja . :stuck_out_tongue: flows (1).json (3,3 KB)

Podmień encje w pierwszym nodku na Twój przycisk i jeśli chcesz startować z stanu off to podpinasz w doł, w nodku join-wait jest ustawione 1 sek. ,myślę że optymalnie. W call service dajesz swoją akcje. Ja mam to rozbudowane co prawda ale masz mniej więcej wzór . Minusem to że jeśli masz dwuklik najpierw zapali się światło później dana akcja ale nic nie stoi na przeszkodzie dodać odrazu wyłączenie. U mnie działa bardzo ładnie

3 Przyciski, single, double, hold

3przyciski.json (9,9 KB)
W logach ZigBee znajdziesz swój topic MQTT
Screenshot - 06.10.2021 , 12_43_14

Witam,
borykam się z konfiguracją sterowania oświetleniem.
Mam jeden zwykły włącznik dzwonkowy i chciałem nim włączać dwie sekcje oświetlenia.
Próbowałem wykorzystać powyższy flow z tym, że w miejsce wallS1 włożyłem mój fizyczny włącznik.
Oto mój flow sterowanie_swiatlem.json (3,9 KB)

Gdzie popełniam błąd?

A jakie informacje wysyła twój włącznik oprócz on / off ?

sterowanie oswitleniem2

takie informacje wysyła

Widać tylko on i off i dlatego tylko stany on i off możesz filtrować. Aby obsługiwać inne stany jak on/off musisz mieć do tego odpowiedni przycisk lub bardziej rozbudowany flow