Przycisk monostabilny

Cześć,

Da się na panelu HA dodać przycisk monostabilny??
Chciałbym aby podczas naciśnięcia jego state był true, a po zwolnieniu żeby wracał do false
Jego status chce odczytywać w Node Red.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ja używam

Do jakich automatyzacji używasz tego momentary switch?

Ręczne uruchomienie statusu porannego, radia, oświetlenia hue. Taki inject node dostępny na pulpicie jako przycisk

1 polubienie

Próbuje, to zainstalować i czytam: “Momentary is part of the default HACS store.” Jakoś nie mogę tego namierzyć ani w integracjach ani w dodatkach. Jakoś mam ciągle problemy ze zrozumieniem, czym się różni jedno od drugiego. Pozostaje instalacja ręczna?

W HACS nie ma żadnych Dodatków (ani nie było i zgodnie z założeniami projektu nie będzie).
Są tam co najwyżej komponenty niestandardowe (czyli dodatkowe komponenty, których nie ma w HA lub alternatywne wersje istniejących komponentów nadpisujące działanie standardowych komponentów).

Dodatek to oddzielny serwer instalowany w osobnym od HA kontenerze (każdy Dodatek jest jakby oddzielnym światem od HA).
Dodatki znajdziesz w standardowym Sklepie w HA.

Jeśli szukasz czegoś co modyfikuje Dashboard (tradycyjnie “lovelace”, choć oficjalnie tak się on już nie nazywa), to szukaj w HACS → Interfejs użytkownika.

Ciąg dalszy jeśli dojdę do tego o co pytasz konkretnie (bo faktycznie nie widzę w rozszerzeniach interfejsu w HACS niczego co by pasowało do “momentary”). A nie mam teraz czasu.

PS pytanie trochę zabrzmiało jak z absurdalnego dowcipu:

Czym się różni wróbelek?
Bo ma jedną nóżkę bardziej.

PPS no tak 2 posty wyżej - to nie jest rozszerzenie interfejsu, tylko komponent niestandardowy

Dziękuję za mega szybką odpowiedź. W międzyczasie się zorientowałem, że nie miałem zainstalowanego HACS. Zainstalowałem i dodałem komponent “momentary switch” :wink:

Taki przycisk jest też w Ustawienia → Urządzenia oraz usługi → Pomocnicy