Przypisanie użytkownika do Dashboard

Mamy powiedzmy trzy pulpity “Domyślny” , Mobilny i Mobilny uproszczony dla ładniejszej połowy, zaznaczam, że nie chodzi mi o widoki, które możemy przypisać do użytkowników, tylko cały dasboard.

Mam problem z dodaniem takiego pulpitu w telefonie żony, konto zwykłego usera i brak możliwości zmiany domyślnego pulpitu.

Albo w HA jest to mocno niedopracowane, albo ja czegoś nie wiem, nie widzę. Niby można sobie tworzyć dowolną ilość pulpitów, ale zarządzanie nimi to delikatna porażka, można ustawić widoczny na pasku bocznym i tylko dla admina, to ostatnie wyklucza przydzielenie grupie użytowników, lub jednemu. Myślałem, że można dashboard A przypisać do usera X, a B do Y, ale niestety w prosty sposób nie do zrobienia. Chyba, że ktoś wie jak to zrobić?
Znalazłem pośrednie rozwiazanie GitHub - thomasloven/hass-browser_mod: 🔹 A Home Assistant integration to turn your browser into a controllable entity and media player
ale wydaje się, że powinno to być wspierane natywnie, a nie za pomocą customowych dodatków

Nie będę pisał jak tymczasowo obszedłem problem, bo jest to proteza i zapewne będzie działać do pierwszego wylogowania lub wyczyszczenia pamięci aplikacji ( nie sprawdzone). Ciekawy jestem jak bardziej doświadczeni użytkownicy rozwiazują tą kwestię.

Jest niedopracowane

Sądzę, że główni deweloperzy przydzielając priorytety poszczególnym zadaniom kierują się statystykami, gdzie przeciętna instalacja ma… jednego użytkownika.

dlatego sugeruję włączać pełną analitykę aby statystyczny obraz instalacji nie był zafałszowany…

Moje rozwiązanie to taka edycja dashboardów: domyślny taki mocno uproszczony, a administracyjny jako niedomyślny.
HA bronił się przed takim rozwiązaniem, ale plik daje się nadpisać a prawdopodobnie obecnie też zedytować (robiłem to dość dawno, a kiedyś bardzo dawno takie edycje były łatwiejsze, jak przypuszczam to utrudnienie edycji to były celowe zmiany, bo niedoświadczeni użytkownicy byli w stanie sobie całkowicie rozwalić GUI).

Dziękuję za info, jak rozumiem celowo nie wspominasz jak podmieniłeś “domyślny” na niedomyślny, zapytam tylko, czy magiczny wpis “ścieżka” ma tu znaczenie?

NIE, nie celowo, po prostu nie jetem w stanie tego opisać bardziej szczegółowo “z głowy”, a nie mam czasu na kompletny opis, bo musiałbym to zrobić od zera na testowej instalacji (o ile to nadal wykonalne).

A jeśli chodzi o blokadę miałem na myśli to (jednak wbrew informacji z okienka, że Przeglądu nie można edytować wtedy właśnie to zrobiłem)


To powyżej to obrazek z instalacji testowej, tam nie mam takiej konfiguracji.

A że domyślnie Przegląd staje się domyślny, to w nim zawarłem tą okrojoną prostą konfigurację (zamiast jego fabrycznej zawartości).