Przypomnienie o czyszczeniu bębna w pralce

W mojej pralce producent zaleca wykonać czyszczenie bębna po 20 praniach. Postanowiłem stworzyć w NR automatyzację, która mi o tym przypomni. Wrzucam ją tutaj - może komuś się przyda do pralki, zmywarki czy czegoś podobnego.
pralka


czyszczenie bębna.json (16,6 KB)

2 polubienia

Spoko pomysł wymyśliłeś, zainspirowałeś mnie do czegoś podobnego, tj. po 4 sprzątaniach odkurzacz ma jechać pod kosz i czekać na opróżnienie, jeszcze nie wiem jak rozwiązać reset licznika, ale pomysł jest.

O to mi właśnie chodziło. Przyklej do odkurzacza albo przy śmietniku przycisk Rf, ZigBee i masz problem rozwiązany :wink:

@Michał próbuję to jeszcze zrobić w inny sposób. Orientujesz się czy jest taki do, że gdy się zmieni status z 1 na 2 to wtedy proces idzie dalej?

Udało się, po 4 sprzątaniu robot jedzie pod śmietnik. Wymyśliłem reset i doliczanie po zmianach statusu jeden po drugim, przerobiłem trochę twój flow i jest. Dzięki za inspirację @Michał

Super. A tak z ciekawości to jak rozwiązałeś problem z resetem?

Użyłem dwóch nodów switch, jeden z old.state (Status going to target) a drugi ma być równy statusowi Idle lub Paused i idzie mi do kolejnego nodu do kasowania licznika.

Dodatkowo musiałem jeszcze dodać trigger opóźniający, bo jak ilość sprzątań była 4 lub więcej to blokował się odkurzacz. U Ciebie nie było chyba takiego problemu z liczeniem powyżej 20.

Teraz po 4 sprzątaniach jedzie do kosza i tam się zatrzymuje, jak kliknę powrót do bazy to kasuje licznik.

Jak ktoś chce to mogę udostępnić

Może ktoś będzie miał inny pomysł. Wykorzystałem kolegi flow (czyszczenia bębna) do odkurzacza, żeby co 4 sprzątanie jechał pod śmietnik. W sumie ręcznie wywołanie działa, natomiast z tym zliczaniem mam problem, czasem liczy, czasem sam się zresetuje po dwóch sprzątaniach. Trochę musiałem zmodyfikować wywołanie liczenia, ale nie działa to tak jak powinno, poniżej całe moje flow, może ktoś ma jakiś pomysł, jak to zrobić żeby liczyło poprawnie.
flows-10.json (40,2 KB)

Pokaż konfigurację tego licznika w HA.

W poprzedniej wiadomości jest całe flow w NR, jako licznik używam pomocnika (input number).

Faktycznie nie działa to tak jak powinno. U mnie też pojawiły się problemy. Zawsze po restarcie HA licznik się resetował.
Teraz testuje inne rozwiązanie - pomocnik counter, który pojawił się w HA w wersji bodajże 0.117.
Wygląda na to, że wszystko działa stabilnie. Jakby ktoś chciał to wrzucam flow:.czyszczenie bębna.json (17,3 KB)

Pewnie skorzystam, daj znać czy działa Ci poprawnie. Ja pewnie jutro się za to zabiorę i też zrobię testy.

Skonfigurowałem na szybko, utworzyłem pomocnika, ale niestety nawet przez wywołanie “timestamp” nie dolicza mi kolejnych.

Nawet w UI przy utworzeniu encji nie działa przycisk przyrost, nie wiem o co chodzi