Przywitanie - powiadomienie

Wymyśliłem sobie “Status - Przywitanie”. Założenie jest proste jeśli przebywam poza domem i wracam to głośnik ma mnie przywitać kilkoma informacjami.
W załączniku całe flow flows-13.json (19,3 KB) może ktoś skorzysta.
Mam wątpliwości co do funkcjonowania kilku rzeczy, może mi coś podpowiecie lub rozwiejecie moje wątpliwości:

  • Chciałbym dorzucić warunek jak wracamy wspólnie do domu, czy utworzenie grupy wystarczy? Tylko co wtedy z triggerami oddzielnymi?
  • limit, czy nod którego użyłem będzie właściwy - założenie jeśli w ciągu 12 godzin wychodziłem i wracałem to chcę żeby raz na 12 godzin się odzywał (pytanie czy mi nie odtworzy tego powiadomienia którego nie wypowiedział po 12 godzinach? - tego bym nie chciał),
  • z ostatnim nie mogę sobie poradzić chodzi mi o to żeby początki wiadomości były dwie różne, do tego wykorzystuję przełącznik poza domem (który jest po to jak wyjeżdżam na jakiś czas i sam się wyłączy jak wracam do domu), założenie jak był włączony, np. 20 minut temu (nie w ostatnich 20 minutach) to ma wyjść z jednego wyjścia, jeśli różne to z drugiego, w flow próbowałem z old state i nodem get history - prośba o jakąś podpowiedź.
1 polubienie

proszę bardzo, ja mam coś takiego, może coś podpatrzysz
powitanie.json (20,3 KB)

działa w oparciu o geolokalizacje, następnie zalogowanie się do wifi, a później jest odczyt wybranych encji miłym kobiecym głosem z ostatniego poradnika na forum.
Zwróć uwagę że pojawił się subflow temp odczyt

Dzięki, zobaczę sobie na Twój przykład.
A może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

Panowie, potrzebuję noda, który przekaże mi flow dalej jeśli 15 minut temu (nie w ostatnich minutach) stan był na on?
Podpowie ktoś?

@pawelwaz Zobacz czy history to jest to czego szukasz,

Artur mówisz o nodzie “get history”?

@pawelwaz Tak dokładnie

To chyba nie wiem jak go używać, bo próbowałem ale nie szło mi to wcale

Prosto.
Zrób sobie tak, node state event z tym co chcesz sprawdzać czy był on…
jeśli jest on to leci do call service i włacza input bolean przełacznik, który musisz sobie dodać HA.
i dodaj drugi wychodzący z noda state event jako delay 15min który daje tego pomocnika na off.
I teraz wstaw sobie tego pomocnika w swój flow, czyli jak jest on to znaczy ze nie minelo 15 min od ostatniego stanu ON więc nie poda dalej, jesli off to znaczy że minęło więc flow idzie dalej…
rozumiesz? jak nie to daj znać pokaże.

Edit. możesz jeszcze zamiast pomocnika wrzucić on i off w flow “global.czy_upłynelo_15min_od_on” i masz wszystko w NR

Dzięki za podpowiedź, w sumie myślałem o tym pomocniku, ale miałem nadzieję, że jest jakiś nod który to ułatwi.
Usiądę przy tym przy weekendzie.

1 polubienie

@luki25 w flow masz noda current state “Tryb Cisza” w encji wpisane “input_boolean.cisza”. Czego stan sprawdzasz?

@luki25 Już rozumiem masz pomocnika. Coś jak włącz ciszę nocna :slight_smile:

Ja używam pomocnika “tryb cisza” do wyłączenia powiadomień z głośnika, bardzo dobrze się to sprawdza przy małych dzieciach. Tryb cisza mam przed każdym powiadomieniem i uruchamiam go z interface HA. Mam też stworzoną automatyzację, jak jestem poza domem to mi się uruchamia ten tryb.

1 polubienie

eee, chyba to nie umnie

1 polubienie

No tak źle spojrzałem kto jest autorem :slight_smile:

Jak używać encji “get history” ?
o co mi chodzi. Chcę odczytać stan encji z przeszłości np. sprzed 15min i na tej podstawie ustawić automatyzację.