Przywracanie kopii z dysku google

Zainstalowałem HA , dodatek backups google i chciałbym przywrócić HA z kopii. Podpowie mi ktoś jak to zrobić nie nie mogę nic znaleźć.

A masz jakieś kopie backupów na gdrive?

Zależy w jak krytycznej sytuacji jesteś

Jeśli w bardzo krytycznej (po reinstalacji HA) to analogicznie do tego

Jeśli HA działa normalnie, to nie musisz używać kopii z gdrive, bo masz je u siebie lokalnie (o ile dodatek był sensownie skonfigurowany) i są one (równoczesnie) dostępne w
Konfiguracja → Dodatki/kopie zapasowe/supervisor…-> Kopie zapasowe (i tu już robisz co chcesz)

OK już nie piszę dalej opcji bo uzupełniłeś informacje.

tak mam . jedna ściągnąłem na dysk laptopa. U mnie wyglada to inaczej jak u Ciebie

Ten pobrany plik (nie masz opcji przywracania, bo nie posiadasz go lokalnie w HA, dlatego są konieczne dodatkowe kroki) musisz wrzucić np.przez sambę do (udostępnionego) katalogu backup i możesz wtedy przywrócić go korzystając z narzędzi systemowych.
Konfiguracja → Dodatki/kopie zapasowe/supervisor…-> Kopie zapasowe (i tu już robisz co chcesz)

być może (nie wiem, bo z backupów korzystałem głównie przy zmianach sprzętu hosta, a nie z innych powódów) stanie się też dostępny w addonie (tylko musisz pewnie zwiększyć ilośc dostępnych kopii w konfiguracji)

ALE
Zalecam zrobienie pełnego backupu teraz, tzn. zanim przywrócisz tamten (bo przywrócenie zbyt starego backupu może przynieść więcej szkody niż pożytku).

Jeśli masz problem z niechcianą aktualizacją (głównie mam na myśli HA core lub system hosta), to nie przywracaj backupu tylko cofnij aktualizację z konsoli.

1 Like

Wielkie dzięki za wskazówki. Juz wszystko ok. System przywrócony.

Tia, to teraz się pochwal jak, bo zaznaczanie czekboksa o rozwiązaniu problemu na poście z samymi podziękowaniami to nie jest właściwa droga…

Dałem zbyt wiele opcji do wyboru - jeśli tu kiedyś ktoś trafi z podobnym problemem to nie będzie wiedział co zrobiłeś…

W moim przypadku po zainstalowaniu HA i dodatku dysk google, wszedłem w Konfiguracja → Dodatki/kopie zapasowe/supervisor → Kopie zapasowe i wybrałem odpowiednią kopie klikajac restore.