Przywracanie kopii z dysku google

To powyżej to jest właśnie help (wbudowana pomoc) i przykład w nim, no widzę że niewiele z tego rozumiesz…
c1a07617 jest tylko przykładem zamiast tego masz użyć własną nazwę pliku backupu, którego chcesz użyć, ja jej nie znam, Ty ją znasz.

ALE byłbym daleki od używania backupu w niezdiagnozowanej sytuacji - czy powodem wywrotki była aktualizacja?
Jeśli tak, to po prostu cofnij wersję HA core.

edit - kurczę przegapiłem oczywiście cofnij wersję zamiast przywracać backup

ha core update --version 2023.12.4

czy tam inna wersja, którą miałeś poprzednio

Jeśli to bardzo zapuszczona instalacja to nigdy nie przeskakuj comiesięcznych najwyższych wersji - co miesiąc są jakieś breaking changes

chwilowo przestałem aktualizować tamten wątek, bo twórcy dokumentacji i oficjalnego bloga HA rozwalili wszystkie linki (zmieniając je hurtowo wstecz na całym blogu…), i muszę poświęcić sporo czasu aby to ponaprawiać

ale jeśli dam radę to usiądę dzisiaj do tego…

Teraz to się nazywa Backward-incompatible changes


To zazwyczaj wynika z błędnej konfiguracji YAML, może olałeś jakieś breaking change przy aktualizacji… zazwyczaj trzeba zakomentować te sekcje które są uznawane teraz za błędne, ale nie pokazałeś przyczyny dla której HA nie chce się restartować jakie są wyniki walidacji YAML?


Portainer zasadniczo nie ma nic do tego.

Ale skoro już o nim wspominasz to coś mi tu pachnie instalacją inną niż HAOS, więc nie umiem pomóc, czy to jest instalacja w kontenerze? (takie instalacje nie obsługują przywracania backupu całościowego, swoją drogą kontenerami musisz się też zajmować samodzielnie)
Ale oczywiście - są tu inni z instalacjami “dla zaawansowanych” czyli starych linuxowych wyjadaczy, więc pytaj jakby co, tylko najpierw napisz jaki masz rodzaj instalacji, to nie będę nawet tam zaglądał.

Szklanych kul nikt z nas nie ma ale to się chyba kwalifikuje na osobny wątek.

1 polubienie