Przywracanie radia po komunikacie

Temat był już poruszany dla urządzeń googla, ale mam problem z przywróceniem radia po komunikacie z HA z dodatkiem VLC. Node media_player z vlc nie ma takiego parametru jak “media_content_id”.
image

Może jakiś pomysł skąd wziąć tą wartość, żeby nie wpisywać na sztywno jednego radia?

A w jaki sposób wybierasz źródło do odtworzenia? Może wtedy powinieneś zapisać “na boku co odtwarzasz”

No właśnie node przyjmuje argument “media_content_id” i tak jak piszesz chyba będę musiał w każdym procesie dodać i zapisywać stan argumentu na wejściu.

Cześć, czy udało się może rozwiązać ten problem? Ja mam głośniki Google Home i borykam się z problemem przerywania muzyki ze Spotify po odtworzeniu komunikatu z HA.

Czy jest może jakiś sposób aby po odtworzeniu komunikatu z HA, muzyka dalej była odtwarzana ?

Tak naprawdę używam Node Reda do tych automatyzacji z powiadomieniem głosowym (nie wiem czy to ma tu znaczenie), a Spotify jest integracją z HA oraz mam połączone konto Spotify z Google.

Szukałem odpowiedzi na forum i widziałem że kilka osób miało podobne problemy, ale chyba nie udało się znaleźć rozwiązania. Czy ktoś może rozwiązał problem i mógłby udzielić jakiś podpowiedzi? :slight_smile: