PULSAR zasilacz 12/24VDC Modbus RTU over TCP

Witajcie,
ponieważ mam taki zasilacz zrobiłem flow w NR który opisuje i wysyła poprzez MQTT dane do HA.
Ja byście mogli zerknąć czy tak to się robi, czy może coś łatwiej można …

flows_pulsar_v1.0.json (18,9 KB)

Oryginalny programik ma taki interface.
image
Link do specyfikacji protokołu

Mam też jeden problem, ponieważ chcę, aby za pierwszym razem wysłał wszystko, a następnie tylko zmienione wiadomości a Rate Limit mi nie działa tak jakbym chciał.

Zrobiłeś jak umiesz :slight_smile: , ważne, że działa.
Jak dla mnie to niepotrzebnie to konwertujesz na format bin.
Taka funkcja zwraca na wyjściach boolean z zależności od stanu bitu. nie musisz sprawdzać wszystkich 8, ale wtedy musisz pamiętać co jest na kórym (lajlepiej dodać etykiety).

[{"id":"44a3fce8.5750e4","type":"function","z":"49e450e8.4ffe6","name":"Read bits","func":"var adr = 1;\nvar Out2 =msg.payload[adr];\nvar msg0 = { payload:(Out2 & 1) !=0};\nvar msg1 = { payload:(Out2 & 2) !=0};\nvar msg2 = { payload:(Out2 & 4) !=0};\n// itd do 7 bitu\nreturn [msg0,msg1,msg2];  //do  msg7","outputs":8,"noerr":0,"initialize":"","finalize":"","libs":[],"x":860,"y":420,"wires":[["36179df2.10e752","ee26582c.b4b3e8"],["36179df2.10e752"],["36179df2.10e752","9f6fece5.95c6a"],[],[],[],[],[]]}]

…ponieważ ?
Masz 3 elementy HA, NR, MQTT nie wiesz co się może zresetować i będziesz gdzieś miał nieaktualne dane do następnej zmiany (hipotetycznie nigdy).
Czy to jest kolejne urządzenie podłączone EW11?

…ps. nigdzie nie ustawiasz msg.topic więc wszystko ląduje Ci w gałęzi głównej mgtt.

Urządzenie to moduł TTL-Ethernet
https://www.pulsar.pl/PL_298_INTE_interfejs-ethernet
Kosztuje nie mało więc w planach mam zrobienie TTL (5V) do MQTT na ESP32

Tak zapytałem… bo jeśli to będzie dedykowane tylko do zasilacza (jedno urządzenie na magistrali RS) nie ma problemu.

msg.topic ustawiam w nodzie Topic, a pobierany jest z Modbus Read