Radio w home assistant a wybór głośników

Witajcie. zrobiłem sobie radio w HA wg poradnika Artura i wszystko działa. Zastanawiam się tylko co bym musiał dopisać żebym mógł wybierać na jakim głośniku ma grać stacja radiowa? np z rozwijanej listy

Nie pamiętam teraz. Musiałbym sprawdzić dokumentację ale chyba ten komponent playera umożliwia zdefiniowanie listy encji na jakich ma być odtwarzanie.
Jeśli nie to zawsze zostaje opcja wykonania procesu w NR. Dodajesz pomocnika lista który zawiera listę playerów/głośnikówi w zależności co wybierzesz to w NR na takim urządzeniu odtwarzasz.

Teoretycznie powinno być ale coś nie działa. pomocnika mam w nodred wiem jak zrobić warunek ale gdzie to potem przesłać to co wybrałem?

Odczytujesz nodem current state. Następnie wynik weryfikujesz w nodzie switch I w zależności od wyjścia wywołujesz odpowiednio ustawiony nod call service.
Jednak spróbuj jeszcze w samym playerze bo to powinno działać bez angażowania procesu.

Nie udało mi się rozwiązać problemu. o ile stacje potrafię dodać do listy to głośników do wyboru już nie. ktoś rozwiązał taki problem u siebie ??

Jeśli używasz karty mini-media-player to tutaj w dokumentacji masz nawet przykład z wyborem głośnika i nie musisz robić żadnego procesu https://github.com/kalkih/mini-media-player

Czytałem ale tamten przykład jest pod głośniki sonos albo yamaha a pod głośniki Google jest błąd

To możesz utworzyć pomocnika w HA z listą głośników. Następnie w NR reagować na zmianę wartości na liście i w switch w zależności od wyboru przekierować na inny call service

Ale pomocnik z listą głośników nie jest typu media player.

Pomocnik z listą to input_select a wartości na niej to zwykłe łańcuchy

Ale karta mini media player wymaga encji typu media player, bo inaczej error

Ale wtedy wybór robisz w pomocniku nie w mini media player. W sensie robisz własna kartę media player

Ale wtedy muszę też zrobić guziki Play/stop ?? Bo karta media potrzebuje encji media . Jak dsje kartę z encjami pomocnikami to dostaje tylko to 1604334603333.|375x500

no ale to łatwe. Nie trzeba żadnych procesów tylko robisz to tak jak ja ogrzewanie +/-

type: button
tap_action:
action: call-service
service_data: media_player.media_play
entity_id: media_player.input_select.glosnik
icon: ‘hass:play’
icon_height: 24px

gdzie imput_select.glosnik to lista wyboru głośnika?? czy jakieś nawiasy lub "?

Do takiego zapisu to musisz użyć szablonów.
Zostaw to na dzisiaj bo zaczyna to być przekombinowane.
Jutro spróbuję sprawdzić to mini-media-player bo to powinno działać.
Jak się nie uda to wtedy będziemy kombinować.


U mnie działa elegancko

A na jakich dokładnie urządzeniach? Poprzez integrację z Google Cast, np. na Google Nest Mini, MIBOX4? Proszę @kamil.bereda pokaż swoją konfigurację.

Dokładnie mibox i głośnik Google. Możesz podesłać jak wygląda twój kod?

coś mi nie poszło dodawanie z poprawnym formatowaniem
dołączam plik ze wszystkim

u mnie działa to na chromecast audio - media_player.biuro i chromecast hdmi media_player.chromecast
te 2 pozostałe media_player.bed_room i media_player.ca_bathroom zostawiłem w konfigu na przyszłość

new 1.zip (1,0 KB)Bez tytułu