Receiver bluetooth w HA

No ja tego nie widzę w sposób jaki sobie wymyśliłeś, przy czym nie mówię, że to jest totalnie niemożliwe i awykonalne, ale póki obsługa bluetooth audio nie jest standardowym elementem HA to poziom trudności sięgnie 9 z 9 gwiazdek :stuck_out_tongue:

A teraz OFF TOPIC

Moja sugestia to budowa prostego playera na bazie jakiegoś gotowego projektu (5 kliknięć na krzyż i masz coś gotowego) oto 2 takie projekty, które się dobrze integrują z HA

  1. Na bazie RPi3 lub RPi4 + DAC Hifiberry (być może też bez? ale RPi mają kiepskie karty audio, a to projekt jednego z wytwórców DAC dla RPi więc sprzęt może być jednak konieczny) nigdy nie miałem czasu na zabawę z tym projektem (a chyba w międzyczasie “dorósł” jakkolwiek nie wiem jak z FLAC)
    https://www.hifiberry.com/hifiberryos/

  2. Na bazie RPi3 lub RPi4 (starsze i słabsze modele chyba też obsługiwane) lub Asus Tinkerboard lub Asus Tinkerboard S lub sprzętu w architekturze amd64 (można wykorzystać np. stary laptop z prockiem >=core duo) + DAC (lub bez) w zasadzie dowolnego producenta (jest spora baza obsługiwanych), również USB (dla RPi/Tinkerboard obsługiwane są HAT zapinane na GPIO), Tinkerboard podobno ma bardzo przyzwoitą kartę audio (nie miałem okazji słyszeć), wiem, że działa i się dość ładnie integruje (i obsługuje FLAC)
    Download |Get Started | Volumio