Recorder zatrzymany //maximum size of 30000; Events are no longer being recorded

chciałem sobie ulepszyć i dołożyłem :frowning: zrobiłem bazę danych na synology żeby trochę odciążyć samo HA i mieć więcej danych w bezpieczniejszym miejscu, samo stworzenie połączenie git, jednak odnotowuję wpis odnośnie błędu zapisu do recordera:
ERROR (MainThread) [homeassistant.components.recorder] The recorder queue reached the maximum size of 30000; Events are no longer being recorded

w necie dużo danych odnośnie zmian stref czasowych itd… jednak to w żaden sposób nie ten problem… pewnie jakiś parametr gdzie będę mógł zwiększyść rozmiar, może ktoś sobie poradził z tym?

Stawiam na to że próbujesz zapisywać za dużo i za często.

Być może tamten wątek coś podpowie

oglądałem ten wątek ale nie ma tam rozwiązania ani podpowiedzi która by coś pomogła :frowning:

A restart HA core cokolwiek załatwia? (zapewne stracisz bufor, ale skoro i tak się nie pisze to nie ma znaczenia)

dziś już restartowałem wiele razy :slight_smile: działa przez 1-60 minut i zawiecha…
poniżej widać brak zapisu danych i linia ciągła…

image

na test i sprawdzenie wróciłem do MariaDB na HA i wszystko działa jak trzeba…
widzę to najlepiej na zmiennej typu BOOL - która zmienia się co 10sec… (taki watchdog)
na początu ciągłe “brak ruchu” to MariaDB na Synology a te późniejsze to jak wróciłem do HA… (krótkie zwiechy przez restart HA)

image