Refoss p11 - jak zflaszhować?

Witam,
posiadam gniazdko Refoss P11 z fabrycznie wgraną Tasmotą, oparte na ESP8266, które prawdopodobnie przez aktualizację niestety się uszkodziło? Po podłączeniu do prądu przekaźnik włącza/wyłącza się niuestannie, dioda świeci stałym światłem zielonym i nie da się zresetować, ani nic innego.
Pomyślałem, że może spróbować zflashować, lecz nie jestemw stanie zlokalizować punktów stykowych na płytce.
Widać punkty 3v3, 5v oraz GND i GND2, lecz nic więcej.
Może ma ktoś pomysł jak to zrobić, bo internet milczy.
Poniżej zdjęcia płytki




Nie wstawiłaś kluczowego zdjęcia płytki z jej typem. Po tym typie łatwo odnajdziesz pinout płytki.

Co jest napisane pod klejem?

WR2X8 v1.0, nie udało mi się dostać żadnych pinoutów po tych symbolach.

Pod białą naklejką nie ma już żadnych oznaczeń

Pinout jak poniżej, GPIO0 - masz pole lutownicze na plecach płytki oznaczone jako IO0.

2 polubienia

Witam wszystkich.

Sorry za odkopanie, ale co ciekawe temat oznaczony jako rozwiązany, a rozwiązanie błędne :]

Dzieki za wątek… nie do końca pomógł, ale zmotywował bardziej do działania.
Uwaliłem sobie gniazdko przy downgrade z Tasmota 13.1.0.1 (ciekawe z kąd ta wersja bo oficlanie jej nie mogłem znaleźć) na wersje Tasmota 9.1 (docelowo ma być espHome)

A więc na początek, jak się dobrać do środka. Niestety żadnych śrubek brak. Gniazdko jest klejone, trzeba użyć siły. Można ciąć, ale da się przy większym wysiłku “rozerwać”. Mi wyszło tak:

A teraz wróćmy do…

Sugerowałem się opisem…

Tak też polutowałem (bez wylutowywania płytki MR2X8). Niestety nie zadziałało. Tropiąc dalej pomyślałem, że coś inne piny “trzyma” w niepoprawnych stanach i dlatego się nie dało sflashować. No więc przyszedł czas na wylutowanie. Polecam plecionke do rozlutowywania bo bez tego będzie ciężko.
Jak już się udało oczom mym ukazał się układ… i pewna ciekawostka… a mianowicie pinout jest podobny a nie taki sam.
Bez wylutowania niestety nie było go widać bo bardzo ładnie sie ukrył w tej poziomej płytce.
Poniżej zdjęcia:

pasują piny: 3,3V, GND, IO0 i to na tyle, TX jest przesunięty o 1 pin dalej.

Po poprawnym polutowaniu dało się bez problemu wgrać Tasmote, albo dowolną inną binarkę.

Być może udało by się to zrobić bez wylutowywania, ale przy złym podłączeniu TX nie miało to szansy działać.

2 polubienia