Regulator obrotów wentylacji i pomiary temperatur

  1. Mam rekuperator z fizycznym sterowaniem obrotami silników. Czy jest jaki regulator obrotów pod wifi lub zigbee? Moc pobierana przez centrale to max 120 W. Próbowałem przez ścieminiacz (teoretycznie do 150W) ale po kilku minutach zagrzał sie i wyłączyl.

  2. Potrzebuje równiez zrobic cztery pomiary temperatury pod zigbee lub wifii - tylko przez sonde (zakresy -20 do +50 ). Jakie rozwiązanie polecacie?

Wszystko zależy jaki radzaj silnika jest zastosowany, od tego zależy sposób regulacji.
Jak odbywa się regulacja “ręczna”? … płynnie czy skokowo? Generalnie regulacja obrotów silnika nie jest prosta i wymaga specjalizowanych falowników przemysłowych. Nie opędzisz tego czymś prostym i tanim. Chyba, że jest tak jak w wyciągu kuchennym … silnik ma 3 biegi i wybór prędkości odbywa się hebelkiem przez podanie napięcia na odpowiedni odczep uzwojeń silnika.
Nic nie wiadomo na temat Twojej wentylacji więc jednoznacznej porady nie dostaniesz. Być może, że posiada jakiś interface i można sterować przez wewnętrzny regulator? Ściemniacz to był najgłupszy pomysł na który można było wpaść… dobrze to to tylko tak się skończyło :wink:

1 polubienie

Mam podobny problem, choć temat stary. Chciałbym sterować rekuperacją po wifi lub lepiej zigbee. Mój rekuperator to Centrala wentylacyjna CWP 200/150 jon16 | o3ozon dołączony jest do niego Tyrystorowy regulator prędkości RS-1-400.

Czym zastąpić taki regulator?