Rejestrator hybrydowy w home assistant

Dzień dobry,

Chce podłączyć kamery podłączone do rejestratora keeyo
W home assistant. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat w internecie.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Analogowe kamery we współczesnym systemie ID - no “tego tu jeszcze nie grali”.

Ogólnie takie kwestie rozwiązuje się tak, że stream wyjściowy z rejestratora traktujesz w HA (czy dowolnym innym systemie ID) jako kamerę IP.

Marka typu noname, więc pewnie nie będzie łatwo, więc kombinuj, ale na cud nie licz.
Analogowych kamer nie zintegrujesz na 100%, a nawet jeśli się to uda (jeśli nie za pomocą integracji rejestratora oczywiście - dopisek, bo chyba nie zostało to zrozumiane przez czytających…), to koszty zapewne przekroczyłyby koszt ich wymiany na coś działającego zgodnie ze współczesnymi standardami.

AHD i temu podobne (HD-CVI, HD-TVI) wynalazki powstały by móc nieco zmodernizować stare w pełni analogowe instalacje, gdzie nadszedł kres działania starego sprzętu, a nie ma budżetu na całkowitą wymianę instalacji na nową… no taka typowa zapchaj-dziura.


W ogóle zajrzałem w Twoje wątki i chyba wszystkie bez wyjątku wynikają z tego, że nie zgłębiłeś zupełnych podstaw działania danego rozwiązania i latasz z motyką na Słońce.

1 polubienie

wg mnie musisz ściągnąć sobie taki program jak onvif Device manager i zeskanować nim siec… jeżeli on cos Ci pokaże a rejestrator nie ma 40 lat to jesteś w stanie to ogarnąć jedyne co tak naprawdę powinno Cie interesować to strumien rtsp z rejestratora dla kamery… jeżeli to znajdziesz to dalej juz z górki… mało tego być może znajdziesz adres strumienia w ustawieniach

Ja mam skonfigurowane kamery analogowe z HA.
Mam Rejestrator GISE.
Kamera nr 1 - /00
Kamera nr 2 - /10 itd.
Przez Generic Camera wygląda to tak:

1 polubienie