Rekuperacja Vents Group ze sterownikiem A11 - integracaja przez uniwersalny moduł sterowania UMS 1

Poszukując możliwości zintegrowania swojej rekuperacji, natrafiłem na moduł sterowania Wi-Fi dedykowany dla central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła firmy Vents Group z panelem ściennym A11.

Widać, że jest to jednostkowa produkcja, ale w/g twórcy zapewnia możliwość przeniesienia pełnego sterowania, wraz z odczytami z czujników. Może ktoś będzie poszukiwał rozwiązania dla integracji z tymi rekuperatorami.

Twórca poświęcił wiele czasu na analizę niestandardowego protokołu komunikacji centrali ze sterownikiem. Na moje zapytania, Pan Paweł udzielił wyczerpujących odpowiedzi i poniżej podzielę się uzyskanymi informacjami:

" Podłącza się go do płyty głównej w miejsce panelu A11, więc on już będzie nieaktywny. Jest to też dobra opcja gdy A11 się zepsuje bo ten panel jest dosyć drogi. Mam go już w sprzedaży ze dwa lata ale za bardzo nikt o nim nie słyszał, jak ktoś przypadkiem trafi to kupi. Z tego co wypytałem kupujących, to używają go z Home Radio, Comfort Click, Home Assistant, Domoticz, OpenHab, Fibaro. Ja testowałem z Ampio i też działa.

Moduł pozwala na sterowanie i odczyt dokładnie tego wszystkiego co panel A11.

Zrobiłem konfiguracje do HA jako encje, do tego trzeba wrzucić flow w NodeRed, jak ktoś nie zna to samo wrzucenie jest proste + modyfikacja adresu IP w kilku miejscach.

Można to jeszcze rozbudować, na razie są podstawowe funkcje. Jak ktoś zajrzy do dokumentacji, a zna się na NodeRed, to może zrobić wszystko z rekuperatorem."

1 polubienie