Remote home assistant + onvif

Hej :wink:
Taka sytuacja:
Na działce mam postawiony HA z integracją Remote Home-Assistant, w sieci pracuje kamera Taoo C500 którą w HA dodałem poprzez integrację Onvif. W domu, poza działką, w innej sieci mam kompa na którym też mam HA i jeszcze 2 kamery od Tapo C320WS i C210. Tu też kamery są dodane poprzez Onvif. Teraz chciałbym mieć wszystkie 3 kamery widoczne w domowym HA. Dzięki integracji Remote Home-Assistant zainstalowanej na kompie znajdującym się na działce, mogę dodawać encje do HA którego mam w domu. Dodałem tak encję kamery C500 ale nie mam obrazu. Czy trzeba otworzyć jakieś porty? Jakieś rady czemu to nie dizała albo inne sposoby?

Nie wiem, ale się wypowiem.

Przypuszczalnie komponent niestandardowy remote HA (czemu w ogóle go nie podlinkowałeś? ani nie umieściłeś wątku we właściwym dziale…) obsługuje wyłącznie proste żądania websocket API, którymi daje się obsłużyć dużo, ale bez przesady, i do sedna - raczej nie streaming wideo.

Proponuję wypróbować umieszczenie obu instalacji w tej samej sieci VPN i spróbować dodać zdalne kamery do lokalnego HA tak, jakby były lokalne, korzystając z adresacji VPN.

Hint - większość ludzi myśli, że serwisy VPN-proxy to VPN, ale tak nie jest.
Eksperymenty bym oparł na tanich (bo darmowych) i łatwych rozwiązaniach takich jak zerotier czy tailscale (choć nie wiem czy się nadają, bo jak dotąd nie miałem potrzeby stosowania podobnego rozwiązania).