Restore backupu w innym typie instalacji

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Obecnie posiadam instalację HA pod W10 i ustawiłem sobie zapis automatycznych kopii na dysku Google.
Z racji tego, że chcę aby mój obecny sprzęt służył tylko dla HA to zamierzam go zainstalować w kontenerze na Debianie.
Moje pytanie brzmi nastepująco: Czy utworzoną kopię HA pod W10 będę mógł przywrócić w nowej instalacji na Dokerze pod Debianem?
Chodzi mi o dane, ustawienia, pliki, wykresy Grafany oraz automatyzację w Node-Red.

Osobiście przenosiłem konfigurację HA z RPi3 na maszynę w VirtualBox pod W10 (na potrzeby testów HA), w obu przypadkach był to jednak oryginalny obraz HA. Z dużym prawdopodobieństwem, u Ciebie powinno pójść bez problemu, zalecam jednak aby przenosić konfigurację dla tej samej wersji HA.

Ja też przenosiłem miedzy natywnymi instalacjami HassOS i było to wykonalne przy przejściu z armv7l 32-bit (platforma RPi3 32-bit) na amd64 (platforma intel-NUC, która ma się wkrótce stać platformą generic-x86-64), choć wymagało to reinstalacji wszystkich add-on’ów i drobnych poprawek w konfiguracjach.

I dokładnie potwierdzam - wersje wszystkich komponentów powinny być identyczne (najlepiej zrobić snapshota po zaktualizowaniu wszystkiego i tuż przed migracją).

Pierwszy mój HA stał na dockerze ubuntu, w związku z wycofaniem wsparcia dla takiej instalacji przenosiłem całą konfigurację na wspieraną z obrazu OVA.
Proces przebiegł beż żadnych problemów po przywróceniu backupu - jedynie baza danych tworzyła się na nowo.

A ten obraz to się instaluje tak samo pod Debianem czy odpala się go i instaluje z pendrive tak jak Windowsa?

Ten konkretny obraz instaluje się na maszynie wirtualnej.

Kilka razy wykonywałem restore i za każdym razem nie wiadomo kiedy proces się zakończył. Czekałem nawet kilka godzin i czały czas był komunikat, że utracono połaczenia. Dopiero restart maszyny wznawiał prołączenie. problem, w tym, że nie wiadomo kiedy już można ten restart wykonać. Czy można to jakoś śledzić na jaki etapie jest odtwarzanie?

Też trafiłem na ten problem i nie znam rozwiązania, po prostu czekam.
W przypadku nieudanego przywrócenia backupu, można przywrócić jeszcze raz selektywnie (tylko to co podejrzewasz, że nie przywróciło się poprawnie).