Restore backupu w innym typie instalacji

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Obecnie posiadam instalację HA pod W10 i ustawiłem sobie zapis automatycznych kopii na dysku Google.
Z racji tego, że chcę aby mój obecny sprzęt służył tylko dla HA to zamierzam go zainstalować w kontenerze na Debianie.
Moje pytanie brzmi nastepująco: Czy utworzoną kopię HA pod W10 będę mógł przywrócić w nowej instalacji na Dokerze pod Debianem?
Chodzi mi o dane, ustawienia, pliki, wykresy Grafany oraz automatyzację w Node-Red.

Osobiście przenosiłem konfigurację HA z RPi3 na maszynę w VirtualBox pod W10 (na potrzeby testów HA), w obu przypadkach był to jednak oryginalny obraz HA. Z dużym prawdopodobieństwem, u Ciebie powinno pójść bez problemu, zalecam jednak aby przenosić konfigurację dla tej samej wersji HA.

Ja też przenosiłem miedzy natywnymi instalacjami HassOS i było to wykonalne przy przejściu z armv7l 32-bit (platforma RPi3 32-bit) na amd64 (platforma intel-NUC, która ma się wkrótce stać platformą generic-x86-64), choć wymagało to reinstalacji wszystkich add-on’ów i drobnych poprawek w konfiguracjach.

I dokładnie potwierdzam - wersje wszystkich komponentów powinny być identyczne (najlepiej zrobić snapshota po zaktualizowaniu wszystkiego i tuż przed migracją).

Pierwszy mój HA stał na dockerze ubuntu, w związku z wycofaniem wsparcia dla takiej instalacji przenosiłem całą konfigurację na wspieraną z obrazu OVA.
Proces przebiegł beż żadnych problemów po przywróceniu backupu - jedynie baza danych tworzyła się na nowo.

A ten obraz to się instaluje tak samo pod Debianem czy odpala się go i instaluje z pendrive tak jak Windowsa?

Ten konkretny obraz instaluje się na maszynie wirtualnej.

Kilka razy wykonywałem restore i za każdym razem nie wiadomo kiedy proces się zakończył. Czekałem nawet kilka godzin i czały czas był komunikat, że utracono połaczenia. Dopiero restart maszyny wznawiał prołączenie. problem, w tym, że nie wiadomo kiedy już można ten restart wykonać. Czy można to jakoś śledzić na jaki etapie jest odtwarzanie?

Też trafiłem na ten problem i nie znam rozwiązania, po prostu czekam.
W przypadku nieudanego przywrócenia backupu, można przywrócić jeszcze raz selektywnie (tylko to co podejrzewasz, że nie przywróciło się poprawnie).

a jak z poziomu CLI przywrócić cały core 2023.5.4? Może z poziomu HA nie przywraca się?
Próbowałem juz z full backup tylko core ale jest to samo.

Przywraca się

Usage:
  ha backups restore [slug] [flags]

Examples:

  ha backups restore c1a07617
  ha backups restore c1a07617 --addons core_ssh --addons core_mosquitto
  ha backups restore c1a07617 --folders homeassistant

Flags:
  -a, --addons stringArray    addons to restore, triggers a partial backup
  -f, --folders stringArray   folders to restore, triggers a partial backup
  -h, --help                  help for restore
      --homeassistant         Restore homeassistant (default true), triggers a partial backup when set to false (default true)
      --password string       Password

Global Flags:
      --api-token string   Home Assistant Supervisor API token
      --config string      Optional config file (default is $HOME/.homeassistant.yaml)
      --endpoint string    Endpoint for Home Assistant Supervisor (default is 'supervisor')
      --log-level string   Log level (defaults to Warn)
      --no-progress        Disable the progress spinner
      --raw-json           Output raw JSON from the API

zrobiłem restore ale chyba coś krótko trwało i nadal mi nie chce cofnąć do 5.4


zrzut z wyjścia HDMI z konsoli

Na tym kawałku (który widać na SS) nie widzę, aby w ogóle HA core było w tym backupie. To chyba jakiś backup selektywny, a nie całościowy.

Do cofania wersji HA core i systemu HAOS w ogóle nie musisz używać backupu (bo konfiguracja jest zachowywana zarówno przy upgrade jak i downgrade), jeśli chcesz cofnąć wersję core (a nie przywrócić backup sprzed instalacji) to robisz to tak (to nie ma nic wspólnego z backupem, to jest po prostu zwykły rollback update)
z terminala
ha core update --version 2023.5.4
a w CLI (jeśli masz prompt ha >)
core update --version 2023.5.4

PS nie pamiętam jak jest w CLI (bo do tego zwykle używam terminala, a tam jest automatyka i jeśli coś jest wymagane to się uruchamia samo), ale możliwe, że po przywróceniu backupu trzeba ręcznie odpalić core restart (nie zmienia to faktu, że jeśli czegoś nie ma w backupie to nie zostanie przywrócone)