Roborock S5 problem z integracją

Nie integruje mi się to cudo. Mam czystą intalację HA, odkurzacz działa z normalcj aplikacji od xiaomi.

W pliku /config/configuration.yaml wpisałem:

vacuum:
  - platform: xiaomi_miio
    host: 192.168.1.107
    token: 44587364414f5531484a516571347835
    name: Robi

Po restarcie nie wykrywa encji odkurzacza.
Mimo to, po restarcie zgodnie z repozytorium denysdovhan dodałem plik vacuum-card.js do katalogu /config/www, następnie Konfiguracja/Daschboardy/Zasoby dodałem url /local/vacuum-card.js.

Nic to nie daje.

Jak kliknę Narzędzia deweloperskie i wpiszę vacuum image nie pokazuje mi się żadna encja. Co mogłem przegapić?

Sprawdź czy HA widzi IP Roborock ping z konsoli ssh
Czy token jest prawidłowy.

Obecnie miedzy innymi odkurzacze nie są “obsługiwane” z poziomu configuration.yaml tylko przez integrację Xiaomi Miio.

Ping jest ok:
image

Token też
image

Zintegrowane.

Dziękuję :slight_smile:

Możliwe, moja konfiguracja jest ciągle w yaml i działa

Teraz już się w ten sposób nie zintegruje wspomnianego odkurzacza. Deweloperzy HA (dla mnie niestety) przerzucili to do w/w integracji.
P.S. Swój również miałem dodany przez configuration.yaml.

Pewnie póki istnieje w yaml to będzie działać, po wykasowaniu z yaml chyba tylko przez integracje. Dobrze wiedzieć, dzięki @rafkan

Super mam to.
Teraz pytanie :

  • jak mam dodać swoje pomieszczenia ?

Zobacz tutaj https://github.com/PiotrMachowski/lovelace-xiaomi-vacuum-map-card

i tutaj https://github.com/PiotrMachowski/Home-Assistant-custom-components-Xiaomi-Cloud-Map-Extractor

Bardzo dziękuję .
Biorę się za czytanie .

Dobrze rozumiem, że teraz integracja Roborocka s5 jest tylko przez chmurę? czy da się lokalnie zintegrować?

Nie, posiadając token urządzenia i jego adres IP nie musisz integrować go przez chmurę:
1

Wybierasz integrację Xiaomi Miio i na ekranie jak powyżej zaznacz “Skonfiguruj ręcznie” następnie pojawi Ci się plansza do wprowadzenia IP i tokena.

Dziękuję, z taką pomocą prosta sprawa.
Nie znalazłem jeszcze nigdzie jak zrobić bezpośredni przycisk do uruchamiania odkurzacza.
Chodzi o zwykłe odpalenie bez wyboru pomieszczenia. Teraz trzeba wejść w encję odkurzacza i kliknąć rozpocznij sprzątanie


.

Chciałbym aby na ekranie głównym był przycisk bezpośrednio odkurz.

Skrypt

alias: Robot Start
sequence:
  - data: {}
    service: vacuum.start
    target:
      entity_id: vacuum.roborock
mode: single

Jeśli masz odpalone karty Piotra Machowskiego to powinna być już automatyzacja zwykłego sprzątania ,taka ikonka robocika na karcie. Wystarczy włączyć ją w automatyzacjach😉

Witam serdecznie
podepnę się pod temat
czy robiąc integracje z miio robota za pomocą tokenu usuwać trzeba urządzenie z aplikacji Mi home aby było to tylko lokalnie?

Nie musisz usuwać z aplikacji, będzie Ci działać w mihome oraz w HA.

Dzięki za info taka wątpliwość ,jak mam podpięte pod 2systemy to mapę czyta z tego urządzenia z którego wystartuję ? ,i co w przypadku jak nie mam w HA żadnej mapy zrobionej .Tak pytam bo robię automatyzację z HA i mam wrażenie że robocik głupieje

Ślad sprzątania aktualizuje się na obu “systemach”.

Nic, osobiście nie mam mapy w HA ponieważ w skryptach korzystam z numeru strefy (pomieszczenia).