Rolety z silnikami Somfy

Forum przeszukane, nic nie znalezione. Jak w tytule. Rolety zewnętrzne z silnikami Somfy sterowane radiowo z pilota. Producent podaje, że podpięcie pod automatykę domową wymaga bramki/boxa TaHoma dedykowanej do tych silników. Czy faktycznie box jest niezbędny przy integracji z HA czy wystarczy jakiś nadajnik radiowy zintegrowany z HA żeby wysterować silniki?

Prawdopodobnie tak jest, wiesz chociaż czy masz w nich pasmo 433MHz (tu cień szansy na jakąś nieoficjalną bramkę jest) czy 868MHz?

1 polubienie

Nie mam dostępu do pilota w tej chwili. Ale według specyfikacji znalezionej w internecie

Częstotliwość radiowa 433,42 MHz

http://www.rfxcom.com/WebRoot/StoreNL2/Shops/78165469/MediaGallery/Downloads/RFXtrx_User_Guide.pdf

Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic to mogę pożyczyć sprzęt do testów (mam taki do opchnięcia), ale nie wiem ile kosztuje oryginalna bramka (może mieć sens).

1 polubienie

#szopen niestety mieszkam w Chorwacji. Może mieć sens gdyby nie cena 650zł.

Ostatni model Rfxcom (czyli RfxTrx433XL ) kosztuje koło 100€, a wspominałem o konieczności testu, bo to rozwiązanie nie jest tak oczywiste jak niektórzy sądzą (tzn. to zupełnie nie jest żaden “plug and play”). U mnie się kurzy RfxTrx433E (ale jakoś nie widzę sensu wysyłania tego przez pół Europy i ewentualnie z powrotem…)

Generalnie jeśli znajdziesz na Amazonie, to jest możliwość zwrotu w 30dni (więc w ten sposób można sobie zorganizować ewentualny test), nie wiem jak wygląda kwestia dostępności takiego sprzętu w samej Chorwacji (ale kojarzę ze 2 systemy automatyki domowej produkowanej chyba właśnie na Chorwacji, więc nie powinno być źle z dostępnością do sprzętu).

Możesz popróbować jakichś totalnie tanich alternatyw, ale w dokumentacji tej podlinkowanej wyżej widzę, że Somfy jest jakby osobną kategorią mimo typowej częstotliwości 433,42 MHz edit: pamięć mnie zawiodła - typowa dla 433MHz jest 433,92MHz, a Somfy używa innej niż reszta…
(Somfy ma tez rozwiązania na 868MHz prawdopodobnie niekompatybilne z niczym innym).

1 polubienie

A jako fan Tasmota znalazłem jedynie takie tematy:

1 polubienie

Podepnę się z moim niewielkim problemem.
Mam 8 rolet Somfy zintegrowanych z HA. Każda roleta ma osobny przycisk do sterowania.
Chciałbym aby była możliwość sterowania też roletami łącznie z jednego przycisku.
Jest szansa to ogarnąć ? :slight_smile:

Tak, utwórz grupę rolet

Dzięki za pomoc, temat załatwiony.