Rolety zwariowały

Mam problem z roletami.
Sterowanie fizycznymi przyciskami jest ok, działa jak należy.

Problem pojawia się bezpośrednio w HA.
W aplikacji są odwrócone przyciski.
Zamknij - otwiera roletę
Otwórz - powoduje jej zamknięcie

Sterowniki rolet mam fabrycznie zintegrowane z dotykowym panelem firmy indual.

Proszę o poradę jak mogę odwrócić działanie przycisków w ha, tak by przyciski na panelu dotykowym zachowały swoją funkcjonalność.

Za mało danych. Jak masz to zintegrowane z HA? Co to za sprzęt? Potrzebne konkretne informacje, bo “zwariować” można od patrzenia w szklaną kulę.

HA na terminalu hp t620 + sonoffSonoff Zigbee 3.0 USB Dongle Plus
Zintegrowane w Zigbee2MQTT - widnieje jako model TS130F

I przeczytałeś dokumentację Z2M dla tego sprzętu?

Tak, robiłem motor reversal - niestety to powodowało odwrócenie działania przycisków również na panelu dotykowym.

Co to znaczy?
W dokumentacji nie ma takich słów. Jest natomiast invert_cover

Motor reversal w ustawieniach ‘‘odwracał’’ przyciski, pewnie się domyśliłeś. Niestety te fizyczne również :smiley:
Po ustawieniu invert_cover oraz ponownej kalibracji przełącznik wracał na pozycję false.
Nic tym nie ugrałem.

W ustawieniach czego, dopytuję bo nie mam tego sprzętu i nie wiem co gdzie robisz.
Czytam jedynie dokumentację i wg niej powinieneś dodać dodatkowy zapis w konfiguracji Z2M dla tego urządzenia. Przypuszczam, że w zakładce urządzenie → ustawienia (spesyficzne). A gdzie Ty wpisujesz Motor reversal nie wiem :thinking:

It is a know issue with those devices.

Maybe this would help you to solve the problem:

Or you can comment on the GitHub issue, and ask the person who opened it, how has he solved it.

2 polubienia

Tutaj w ustawieniach mam to moje ‘‘motor reversal’’

Nie wczuwałem się głęboko w wątek, ale jeśli ten motor reversal robi robotę, tyle, że roleta jedzie w przeciwną stronę, to zamień fizycznie kable silników (górę z dołem, wtedy będzie jechała w zgodną stronę).
Musisz się jednak liczyć z tym, że któregoś dnia przyjdzie aktualizacja i będziesz musiał je znowu zamienić.

1 polubienie

I would say the explanation of the issue is a bit vague, but if you look at this post on GitHub and check the video, then you will see that the device’s firmware is botched as reversal gives the right result, but the activation button displayed wrongly, if I understand it correctly.

I would assume that a firmware update should fix it, but the question does the manufacturer (Tuya) is aware of this issue.