Router na karę SIM

Obecnie w garażu internet mam “rozwiązany” za pomocą modemu Huawei E3372h-152 który jest wpięty do routera tp-linka WR1043ND z wgranym Gargoyle. Jak widać wymienione podzespoły nie należą do najmłodszych i nowoczesnych rozwiązań.
Poszukuję routera który będzie obsługiwał kartę sim, będzie stabilnym i niezawodnym rozwiązaniem.
Jesteście w stanie polecić jakiś model który będzie spełniał powyższe?

W mieszkaniu używam Huawei B525 (też na dziś już nie jest specjalnie nowoczesny, ale są też ich nowsze konstrukcje np. B715 czy B818) w charakterze “źródła internetu”, na stabilność nie narzekam - pracuje jak na razie 3 lata bez problemów, integracja Huawei LTE dostępna w HA świetnie się z nim spisuje, niestety elastyczność konfiguracji fabrycznego softu w routerze jest znikoma, więc jako router ogarniający LAN używam czegoś innego (konkretniej też już na dziś przestarzałą konstrukcję TP-Link Archer C7 v2) pod Openwrt.

W kwestii “nowoczesności” to nie widzę problemu póki dane rozwiązanie działa - w innych lokalizacjach z powodzeniem nadal opiekuję się/używam zestawów router (zwykle z softem openwrt lub gargoyle) + modem i jako modemy występują w nich właśnie E3372 lub jeszcze starsze E398), w dodatku zdarzało mi się już wymieniać routery na nowocześniejsze, a modemy nadal te same (tak, wiem, nie obsługują agregacji, co może być uciążliwe w niektórych lokalizacjach, gdzie sieć jest mocno zapchana).

PS tytuł popraw :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie