Rozszerzenie lovelace simple-thermostat pomocy

tym razem problem z dodaniem tego dodatku do HA ani ręcznie ani przez HACS nie wiem jak go dodać.

Ręcznie wkleiłem w katalog www ale nie wiem gdzie dodać wpis:

url: /hacsfiles/simple-thermostat/simple-thermostat.js
type: module

strona do dodatku:

Wiem, że to pewnie banał ale po roku przerwy nic nie pamietam.

Nie wklejaj ręcznie - zainstaluj przez HACS (próby robienia równocześnie instalacji ręcznej i stosowania HACS to chyba najczęstszy błąd - albo nie masz zainstalowanego HACS i instalujesz integracje ręcznie, albo masz HACS i instalujesz z HACS).

1 polubienie

Ok, tylko jak mam to dodać w hacs ? podaje adres url /hacsfiles/simple-thermostat/simple-thermostat.js

I twierdzi że jest zły (co jest nie dziwne patrząc na niego)

Masz w ogóle HACS? Jaki URL? przecież w HACS jest wyszukiwarka integracji i rozszerzeń (nie są to dodatki !!!)
Jeśli coś skopiowałeś już gdzieś ręcznie to to usuń i zrestartuj HA core (albo i cała maszynę).

A dopiero później bierz się za instalację

Jeśli mówisz o tym rozszerzeniu lovelace autorstwa nervetattoo

to jego dokumentacja jest nieco nieaktualna (chyba, że masz jakąś nietypową konfigurację?)

instaluje się go tak, i to w zasadzie wszystko, bo po udanej instalacji powinien sie samoczynnie przeładować interfejs

simple_thermostat_3_HACS_2022-02-03_17-34

simple_thermostat_4_HACS_2022-02-03_17-34

nie wszędzie strzałeczki dorysowałem, ale to jest całość prawidłowej instalacji (niczego nigdzie nie dogrywasz, ani nie dokładasz linka do zasobów - on po ponownym wczytaniu lovelace już powinien być na swoim miejscu i nie należy w tym grzebać).

1 polubienie

Ok źle szukałem bo w dodatkach, a trzeba było w interfejs użytkownika :wink:

CDN ;p

edit: mam zasadnicze pytanie, do klimatyzatora wiem jak to zstosować, ale chcę też móc sterować tym zwykły grzejnik który załączał lub wyłączał by się w zależności o temperatury w pomieszczeniu. Reasumując czy da się ten dodatek wykorzystać do sterowania zwykłego sonoff na zasadzie On / Off ?

Nie mam pojęcia :smiley: to jest tylko rozszerzenie interfejsu, integrację termostatu musisz mieć zorganizowaną w jakikolwiek inny sposób.

PS To NIE jest dodatek, nazwa “dodatek” jest zasadniczo zarezerwowana dla add-onów, które instaluje się w “sklepie” (a nie w HACS).

No to kto jak nie Ty ? :smiley: jak z dwóch encji (termometr i przełacznik) zrobić w HA termostat ? :smiley:

Naprawdę musiałem?

2 polubienia