Rozwój bloga, marki ArturHome

Zastanawiam się nad dalszymi sposobami na rozwój marki, bloga ArturHome tak aby docierać do coraz to nowych osób i zaszczepiać zamiłowanie do szeroko pojętej technologii smarthome. Naturalną drogą jest nawiązanie współpracy z różnymi podmiotami. Tak jak obecnie działa to ze sklepem botland.com. Jednak nie do końca mam pomysł gdzie można uderzyć (tam gdzie miałem pomysł to mnie zignorowali :)). dlatego rzucam luźny temat tutaj na forum. Może macie jakieś pomysły albo znacie osoby, które byłyby zainteresowane jakąś formą współpracy/promocji/czy co tam przyjdzie do głowy. :slight_smile: Moim marzeniem jest doprowadzenie do sytuacji gdzie będzie można chociaż raz do roku robić jakieś spotkania/konferencje/seminarium dla wszystkich miłośników tej tematyki, a sam blog i marka ArturHome będzie postrzegana jako miejsce gdzie każdy może uzyskać pomoc albo podzielić się swoimi rozwiązaniami/pomysłami. :slight_smile: Dajcie znać co o tym myślicie i czy macie jakieś pomysły, które mogą mnie nakierować :smiley:

Może grupa na FB - patrząc na zagraniczne wersje to w ten sposób dosyć szybko się rośnie :slight_smile: Forum fajne bo jest tu względny porządek, ale niestety wygodny dostęp raczej tylko z kompa. FB ma praktycznie każdy w telefonie.

Strona ArturHome na FB już jest. Co do samej grupy to jest taka zarówno dla HA jak i NR. Robienie kolejnej chyba nic nie zmieni. Dlatego decydowałem się na forum aby oferować coś innego niż jest. Do tego forum lepiej się sprawdza jeżeli chodzi o wymianę np procesów, kodu itp itd.

Większość moich odpowiedzi na forum robię z telefonu :slight_smile: nie jest tak źle strona w pełni responsywna.

1 polubienie

Może jakieś reklamy admob ? Tzn. wrzuć jakieś reklamy na forum, nikomu mały baner nie będziesz przeszkadzał. Kolejnie pieniądze z tych reklam przeznacz ma reklamę bloga w AdSense, gdy forum odpowiednio urośnie na pewno jakaś firma do współpracy się odezwie .

:thinking: cały czas korzystam z aplikacji mobilnej ArturHome na Androidzie, nie mam zastrzeżeń do wygody obsługi.

Nie mam i nie planuję mieć.

Dokładnie, narzędzie do komunikacji musi mieć techniczne funkcjonalności jak możliwość kopiowania kodu, itd.

1 polubienie

Zgadzam się w pełni co do forum- ta forma komunikacji na szczęście wraca znów do łask.
Zachwyt nad FB przemija- i słusznie- bo niestety ale grupy na FB w większości teraz to bajzel :frowning:

Pewnie sporo osób trafi przez YT - bo nauka w w tej formie do wielu przemawia :slight_smile: . Zaakcentuj tam bardziej że jest takie miejsce jak to i będą ludzie przychodzić.

Co do seminariów/zlotów to będzie ciężko (wiem z doświadczenia), a to daleko, a to brak czasu. Ale myślę, że w formie Teams/Zoom raz na jakiś weekend to trochę ludzi by się chętnie spotkało, można by robić prezentacje jakiś rozwiązań, omówić czyjeś ciekawe realizacje…

BTW. strona https://arturhome.pl/poradniki/arturhome.pl/gdzie-sa-nasze-dzieci/ nie działa. :frowning:

1 polubienie

Znalazłem stronę, na złą prowadzi link z https://arturhome.pl/poradniki/

@HakerComp dzięki za dobre pomysły i poprawię link

Link poprawiony. Dzięki

1 polubienie

@artur gratulacje za bardzy dobry artykuł:


Autorem artykułu jest Artur Świętonowski, twórca bloga ArturHome.pl.

To faktycznie jest do poprawy ASAP bo “źle” wpływa na wizerunek a z przyzwyczajenia trudno jest walczyć :wink::
Wpisanie w przeglądarce www.arturhome.pl wyrzuca błąd o nieistniejącym adresie. Dopiero poprawka na arturhome.pl prowadzi do tego bloga. Niech autor to poprawi, bo bardzo dużo osób odruchowo poprzedza adresy stron wpisując www . w czym nie ma nic złego.

@macek
dzięki

Właśnie z tym walczę bo jakoś nikt wcześniej uwagi nie zwrócił łącznie ze mną :slight_smile:

Już powinno być lepiej

To jest jakieś gotowe rozwiązanie czy autorski system? Można pomyśleć o apce moblnej w ramach opensource.

EDIT: Apka już jest jakaś, trzeba tylko zrobić plik apk, lub wrzucić do sklepu.