Samba - brak dysku w połączeniu sieciowym

Cześć,
Mam HA postawiony przez Proxmox na HP T620 - łącze się z terminalem poprzez IP 192.168.21.176 z komputera z Windows 10. Dzisiaj przez HACS dodałem Samba share, żeby spróbować dodać wagę Xiaomi do interfejsu i do tego m.in. potrzebuję skopiować pliki poprzez Samba. Na standardowej konfiguracji oraz z dodanymi różnymi adresami IP niestety nie widzę w połączeniach sieciowych dysku HA:
W logach Samba brak błędów:


przy próbie połączenia przez przeglądarkę po adresie IP HA “brak pliku”

Gdzie szukać swoje błędu?

W otoczeniu sieciowym widzisz SAMBE ?
Spróbuj Mapuj sieciowy lub Dodaj lokalizację sieciową

Screenshot - 24.09.2022 , 21_56_46

\\192.168.21.176
Wklej do okienka eksploatatora plików

Jesteś tego pewien?

O ile się nie mylę Samba jest Dodatkiem, więc jest w standardowym Sklepie z Dodatkami, a nie w HACS.

ba nawet stara wersja samby (z możliwością konfiguracji interfejsów) też jest w zwykłym Sklepie z tą różnicą, że trzeba dodać niestandardowe repo

PS Myślę, że @krskrab już rozwiązał podstawowy problem.

Hmmm wydawało mi się, że to przez HACS było - może faktycznie to ze “sklepu” bo przy okazji robiłem integracje bluetooth niestety na TP-LINK UB500. W każdym razie po wpisaniu w eksplorator plików adresu IP HA było podobnie. Teraz jak wróciłem do domu i odpaliłem z uśpienia na nowo wszystko to się pojawiło wszystko tak jak powinno być. Dziękuję za próbę pomocy bo pewnie jeszcze nie jeden raz będę jej potrzebował, ponieważ to moje początki z HA, a będę próbował dodać lampę Awox po bluetooth do HA mając chyba dodatkowo problematyczny dongle BT :slight_smile: