Samba - one click

Czesc,
Czy znacie jakis sposób zeby po kliknieciu np ikonke, ale moze być cokolwiek, przenosiło mnie od razu do folderu windows .
Robie TAP Action URL wpisuje tam \192.168.0.23 , niestety przekierowuje mnie na startową strone HA.
Kiedy to samo wklepie w folderze mam co chcialem.
image

Jak już to URL w windows dla zasobów w sieci lokalnej nie powinien być jak piszesz \192.168.0.23 a \\192.168.0.23. Druga sprawa wymagasz od przeglądarki internetowej odpalenia osobnego procesu i to do tego explorer.exe - sądzę, że ciężko będzie Ci to zrealizować w prosty sposób ze względów bezpieczeństwa. Problemem jest sam sandbox przeglądarki - nie chciał byś chyba by przypadkiem klikając w reklamę na dowolnej stronie jakiś przypadkowy proces mógł uzyskać dostęp do dowolnego zasobu w Twoim komputerze? To samo odnosi się do Twojego zapytania. Jeśli chcesz ten folder wylistować tylko w przeglądarce, to poprawny URL masz na screenshocie - file://192.168.0.23/.

1 polubienie

Dzieki @rm-rf za odp.
Zna ktos moze sposob jak z dashboardu np jakims przyciskiem wejsc do folderu i ogladac jego zawartosc ?

Taki ułatwiacz mi sie wymyslil ale nie wiem czy do ogarniencia

Odpowiedź jest post wyżej.

No wlasnie zrobilem sobie przycisk nawet i mnie nie przenosi do folderu
image

Bo życzeniowo przeczytałeś tylko tą część odpowiedzi, która mówiła o tym jak wygląda prawidłowa ścieżka.
Natomiast odpowiedź dlaczego to z założenia ma nie działać jest w tym fragmencie

1 polubienie

W sumie można to zrealizować, ale nie wiem czy Ci się będzie chciało - Registering an Application to a URI Scheme (Windows) | Microsoft Learn - musisz zarejestrować w systemie custom URI protocol, czli np. mysamba:// w handlerze podać path do explorer.exe z parametrem branym z URI.

HASS Agent - PowershellCommand

ScreenShot_20230101204711
Może takim sposobem. (nie znam się na tym, ale jestem ciekawy)

Takim sposobem też pójdzie, choć wymaga aplikacji zainstalowanej. Co by nie było to nie da rady zrobić tego natywnie bez grzebania i zabawy.