Samba share i Windows 10?

Samba share i Windows 10 jak to uruchomić ??? potrzebuje dostać się do plików

wiem ze to było poruszane ale nie wiem co zle robie podkreślam ze nie jestem dobry z obsługi Windowsa i zagadnieć

co trzeba zrobić w Windowsie jeszcze

grafana


podkreślam ze nie jestem dobry z obsługi Windowsa i zagadnięć i home asistans proszę o wyrozumiałość

Ja mam tak (w11)

Jesteś zbyt niecierpliwy, log na obrazku powyżej jest z uruchamiania, ale samba jeszcze na nim nie wystartowała, powinieneś w logu zobaczyć jeszcze coś takiego

*****

Samba name server <TWOJANAZWAHOMEASSISTSNTA> is now a local master browser for workgroup WORKGROUP on subnet <jakiś-IP>
*****

W Windows nie musisz nic grzebać (tzn. standardowa konfiguracja “z pudełka” ma skonfigurowaną sambę), łączysz się z serwerem samby wpisując w pasku lokalizacji explorera = “Eksploratora plików” (to jedno z wielu miejsc, ale nie będę uczył podstaw Windowsa…) coś na kształt
\\TWOJANAZWAHOMEASSISTSNTA
lub
\\jakiś-IP
(by wiedzieć co wpisać przeanalizuj tą linijkę w swoim logu, gdy samba już wystartuje, wpisujesz bez nawiasów trójkątnych, bo one tu oznaczają tylko makietę tego co zobaczysz)
wyskakuje okienko logowania podajesz usera jaja z hasłem jaja1234 i już widzisz udziały (możesz je potem zmapować na dyski do łatwego użytku w przyszłości).

a ile mam czekać ??? dni???


Samba name server is now a local master browser for workgroup WORKGROUP on subnet <jakiś-IP>


Wciśnij ODŚWIEŻ zamiast czekać…

Nie dostarczasz nam żadnych istotnych danych diagnostycznych, więc co najwyżej możemy zgadywać co się dzieje…

Zakładam radośnie, że używasz aktualnych wersji z kanału stabilnego.

Czy to jest jakiś kawałek twojego loga z którego wywaliłeś realny IP?
A gdzie masz nazwę swojego Home Assistanta (Domyślnie to HOMEASSISTANT), można ją zmienić na cokolwiek w konfiguracji HA, ale nie na pusty ciąg…

nie działa ??? ja już 3 dni siedzę ???nie działa cały czas to samo brak adresu IP??? serwer resetowałem z 5 razy nie pomaga laptopa reset robiłem tak samo nie pomaga cały czas to samo zmieniałem adresy nie pomaga ??? 3 dni przy tym siedzę filmów się naoglądałem wszędzie jest ok a u mnie nie to samo

dobre adresy ???
1,mam wpisac taki sam adres jak home asistats
2. nazwa i hasło mam być takie same jak home asistans
3. true ma być czy false
4. co bym nie robił jest to samo tu

How to enable Samba in Home Assistant and access your files in your network. (youtube.com)

A skąd mamy wiedzieć, jak masz skonfigurowaną swoją sieć LAN, domyślnie masz tam zakresy wszelkich sieci prywatnych (żeby samba mogła działać bez dodatkowej konfiguracji puli w każdej typowej sieci LAN)

Nie muszą, wręcz lepiej gdy będą zupełnie inne, tylko jeśli używasz hasła “jaja1234” to może w niektórych Dodatkach nie przechodzić testów podatności na złamanie, bo jest za łatwe, ale wtedy w logu byłoby info o takiej podatności.
Może dodatkowe info nieco Ci uświadomi - Samba to jest zupełnie osobny serwer nie związany bezpośrednio z HA, więc możesz w nim użyć użytkownika, który w HA nie istnieje.

Ma być albo true albo false, tylko i wyłącznie zależnie od tego co sobie namieszałeś w Windowsie (i jaka jest wersja tego windowsa).

To na moje oko nie startuje, więc masz zdupczoną konfigurację sieci albo cholera wie co… (ale z taką jakością danych diagnostycznych daleko nie zajedziemy)
A co widzisz w logach gdy wywołasz restart Dodatku (powinny być ślady jego zamykania, nie łap screenschotów kopiuj dla nas tekst).

Przede wszystkim musimy znać konfigurację twojej sieci LAN oraz sposób instalacji HA/HAOS.

Podziel się z nami podstawowymi informacjami diagnostycznymi
Ustawienia → System → Naprawy → “hamburger menu” → Informacje o systemie → (popup) Informacje o systemie → KOPIUJ
i wklej ze schowka do posta tak jak jest (ten tekst jest już prawidłowo sformatowany dla githuba lub naszego forum)

nie działa samba shere ???
ale ale ale
mam Internet z rutera za 170zł z T-Mobile na kartę i jak zresetuję ruter wyskakuje

Samba name server is now a local master browser for workgroup WORKGROUP on subnet <jakiś-IP>

i oczywiście wywala mi integrację zrobione na esp8266 po resecie rutera

po zalogowaniu się rutera wyczytałem 85% pamięci wykorzystywane

żeby naprawić integracje na esp8266 dopiero jak o 5:00 rano zresetowałem ruter wszystkie integracje na ep8266 zaczęły działać

po zgraniu HA na telefon podczas logowania na telefonie wywala mi integracje zrobione na ESP8266

Więc postanowiłem wywalić ten ruter teraz pytanie jaki wybrać ruter znalazłem coś takiego w planach mam rozbudowę całego sytemu

Router na kartę SIM LTE 4G CUDY CAT12 WI-FI 5 1200 - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

BEZPRZEWODOWY ROUTER LTE ZTE MF258 ODU-IDU - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl
ZTE MC801A 5G 4G LTE 3,6Gbps Wi-Fi 6 1800Mb/s AX - ERLI.pl

Nie da się… nie czytasz, nie odpowiadasz na pytania i prośby, zastępujesz istotne informacje wstawkami typu

z czego wnoszę, że nie oczekujesz pomocy…

Nie zastępuj jednego ograniczonego routera innym równie ograniczonym, dokup sobie jakiś router w którym będziesz miał pełną władzę nad konfiguracją sieci.

Jak się upierasz na Cudy to kup model BEZ obsługi sieci GSM i najlepiej jakiś dla którego istnieje openwrt nie modyfikowane przez Chińczyka wiem że są takie np. X6 lub WR3000, a do LTE wykorzystasz ten co masz teraz.