Samoczynne włączania się światła i rolet

Sytuacja wygląda następująco:
Mam dwa moduły Olimex ESP32-EVB (jeden od oświetlenia, drugi od rolet).
Gdy nacisnę kilka razy przycisk w HA (nie fizyczny) to potrafi się włączyć roleta lub światło całkowicie w inny miejscu (+w tym w którym ma się włączyć), macie jakieś pomysły co to może się niedobrego dziać?

EDIT: Złapałem winnego za rękę (tak myślę), mam dzwonek i to jak, go włączam to dzieją się takie cyrki. Jak zmieniłem mu funkcję to się uspokoiło. Poniżej kod, jak mogę go poprawić?

  - platform: gpio
    name: "Dzwonek_do_drzwi"
    id: dzwonek_do_drzwi
    pin:
      mcp23xxx: mcp23017_wyjscia_16_31
      number: 12
      mode: OUTPUT
      inverted: false
    on_turn_on:
    - delay: 250ms
    - switch.turn_off: dzwonek_do_drzwi

Kod z czego? Z HA? ESPHome? Encja jakiego typu? Przedstawiony kod jest wyjęty z kontekstu więc trudno coś stwierdzić a że ostatnio przestałem myśleć za innych dlatego pytam :grin:.

Zakłócenia impulsowe?

Powyższy kod jest w ESPHome (switch). Wczoraj testowałem filtry i przy zamykaniu rolet z HA już jest w sumie dobrze, nie włącza się żadne światło czy roleta. Ale jak naciskam wielokrotnie dzwonek to jeżdżą mi losowe rolety. Zauważyłem też, że pojawiają mi się sygnały na wejściach które nie są podpięte pod żadne przyciski fizyczne - wszystkie przyciski u mnie w domu są dzwonkowe.

“Dziwny” ten Twój dzwonek jak dla mnie, jego logika dzialania, popatrz np. na https://www.zuidwijk.com/esphome-based-doorbell/#default-code.