Satel Integra 128 i powiadamianie o uzbrojeniu w HA

Cześć

Mam problem, którego nie mogę rozwiązać. Mianowicie wyjście 117 w centrali integra 128 mam ustawione jako typ “wskaźnik czuwania”. Centrala wysyła mi smsa z info, że alarm uzbrojony i to działa. Chciałbym aby HA powiadamiał mnie głosowo, że alarm został uzbrojony dlatego, że wiele smsów mi przychodzi i nie musiałbym sprawdzać na ekranie, że obiekt uzbrojony. Teraz tak w pliku configuration.yaml mam wpis encji:

outputs:
        117:
            name: 'alarm_uzbrojony'
            type: 'tutaj nie wiem jaki typ wpisać'

i teraz jeszcze nie wiem co w sekcji “automatyzacja oraz sceny” wyzwalacz “alarm_uzbrojony” jakie wpisać atrybuty, powyżej, poniżej aby zadziałało.

Akcja powiadamiania jest ustawiona i przy testowaniu działa. Natomiast sam triger nie działa. Może ktoś mnie naprowadzić w czym jest błąd?

EDIT:

W sumie sam znalazłem rozwiązanie

Podam krótką solucję:

Jeżeli mamy zintegrowaną integrę (widzimy encje wejść, widzimy panel alarmu) wchodzimy ustawienia>automatyzacje oraz sceny>utwórz automatyzację
następnie klikamy strzałkę w prawo przy pytaniu “jak chcesz utworzyć nową automatyzację” > dodaj wyzwalacz i wybieramy stan. następnie w encje szukamy alarm_control_panel.nazwa_naszego_panelu_alarmu. Następnie w akcjach >dodaj akcje wywałanie usługi>szukamy uslugi notify_mobile_nazwa_naszego_telefonu i po wybraniu będziemy mieli usługę Powiadomienia: Send a notification via mobile…
teraz poniżej w oknie Message wpisujemy TTS, a na dole zaznaczamy okienko Data i wprowadzamy: ttl: 0
priority: high
media_stream: alarm_stream_max
tts_text: alarm uzbrojony

na koniec klikamy zapis i powiadamianie głosowe na telefon powinno działać

1 polubienie