Satel Integra, problemy po aktualizacji

Witajcie, mam problem po ostatniej aktualizacji HA.
Integracja Satela, ktora dzialala mi przez wiele miesięcy - przestała się łączyć.
Czasami po restartach rusza mi integracja ale np nie działają przełączniki, tylko sensory i alarm. Ogolnie dziwna sprawa. Niczego nie zmienilem w konfiguracji a integracja zaczela swirowac bezposrednio po aktualizacji. Ktos ma jakis pomysl? Adresacja, porty, wszystko bez zmian.

Start monitoring failed, sleeping for 10s...
12:37:13 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/satel_integra/satel_integra.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 12:35:58 i powtarzała się 6 razy
Start monitoring - no data!
12:37:13 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/satel_integra/satel_integra.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 12:35:58 i powtarzała się 6 razy
Got exception: 16 bytes read on a total of undefined expected bytes. Most likely the other side has disconnected!
12:37:13 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/satel_integra/satel_integra.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 12:35:58 i powtarzała się 6 razy
Ignoring data because we're disconnected!
12:36:58 – (OSTRZEŻENIA) /usr/local/lib/python3.9/site-packages/satel_integra/satel_integra.py - wiadomość pojawiła się po raz pierwszy 12:36:18 i powtarzała się 3 razy

Dodam jeszcze ciekawą kwestię, właśnie zauważyłem, że czujki czy przełączniki, mimo iż nie reagują w HA - działają poprawnie w Homekit…