Sensor dht22 błędny pomiar ponizej zera

Witam , mam problem z sensorem dht22 , powyzej zera działa prawidłowo, lecz ponizej zera pokazyje -3250 stopni. Szukałem po sieci ale niewiele znalazlem odnosnie tego . Rezystor jest dodany 4,7k

Chodzi o ESPHome? czy co? szklane kule mamy poodpalać?

Przeanalizuj sobie kod

zajrzyj też do dokumentacji i zamiast autodetekcji jawnie podaj model czujnika w konfiguracji

Przepraszam że nie doprecyzowalem , chodzi o esphome ,konfigurację tą podstawową ktora jest do tego czujnika mam tylko myslalem że jak dht22 ma możliwość pracy do -40 tu stopni to że nie trzeba nic dodatkowo dopisywać

Dobrze zadane pytanie ułatwia odpowiadającym życie, przeprosiny przyjęte :stuck_out_tongue:

Więc jednak zajrzyj do tego kodu, który podlinkowałem, to może zrozumiesz czemu jest jak stłuczony talerz posklejany gumą do żucia…
Chińczycy leją sikiem prostym na standaryzację, być może dlatego, że jeden podrabia wypusty innego… więc kod w większości składa się z detekcji wyjątków, gdzie sensory pracują niezgodnie z własną dokumentacją…

Jeśli deklaracja modelu nie pomoże (i przećwiczysz wszystkie modele) to załóż issue (lub lepiej poszukaj czy już jakieś nie istnieje z identycznym problemem).