Sensor obecności Gleco -

Witam, jestem jeszcze bardzo świeży w HA, powolutku próbuję jednak douczać się w tym temacie… i dużo ciekawych rzeczy znalazłem i tu na forum, i na kanale Artura :slightly_smiling_face:
Mam sensor radarowy Gleco (TS0601_TZE204_mhxn2jso) wg Z2M producent [TuYa] model [rtsc11r] jako 5.8G human presence sensor with relay.
Jest rozpoznawany przez Z2M, ale mam wrażenie, że działa jakoś niepewnie, niestabilnie. Nie zawsze wykrywa obecność, a jeśli już to ze sporym opóźnieniem. Z kolei stan braku obecności albo się pojawia z dużym opóźnieniem, albo sensor nie przełącza się do off, mimo braku kogokolwiek w pomieszczeniu (malutka toaleta).
Zarejestrowana encja jako device_class: presence
To co można w nim ustawić to:
presence on/off
detection delay (mam na 0 sekund)
sensivity 0 - 10 (ustawione 2)
keep time (detection keep time) 5 - 3600 s (u mnie na 5 sekund)
Min / max range (chyba w cm) (u mnie min=0 max=300
Pokazuje też luminancję i link quality

Czy mogę coś poprawić aby funkcjonowanie tego sensora było lepsze, czy powinienem jednak myśleć o innym typie sensora, a jeśli to co polecacie?
Pozdrawiam !

Jak mała łazienka to musisz po testować ustawiania, lustra i szyby w drzwiach potrafią odbijać, mój czujnik umieszczony w samym rogu jak najdalej od szyby drzwi.

U mnie zamiast fading time jest keep time, zakładam, że inna nomenklatura, a ta sama funkcja ?
Muszę się przyjrzeć funkcjonowaniu sensora, bo na razie próbowałem skontruować flow uruchamiany zmotion sensora, a światło w czasie… hm, posiedzenia byłoby podtrzymywane sensorem obecności. No i tu właśnie zagwozdka… czasem jest podtrzymywane, a czasem nie.