Serwis podlewa.cz w HA

jasne
dziekuje
tez czuje ze juz wyczerpalem podlewa.cz :))
powalcze jeszcze “od biedy” i zrobie tak jak trzeba …nowy wątek lub podłacze sie do tematycznego :)))

edit działa ;))))

NO i teraz brakuje twojego feedbacku tam gdzie trzeba z opisem jaki był realnie problem i jak sobie z nim poradziłeś, bo z tego co widzę problemy z mostkowaniem brokerów są dość powszechne, więc najwyraźniej wszyscy popełniają te same błędy, a nikt ich nie opisuje by inni mogli je ominąć…

ok
problemem było to najwyrazniej ze nowa instalacja HA była “swieża” i nie utworzyłem konta NabuCasa
po zalogowaniu sie i atywacji ,MQTT jakims cudem zaczał “gadać”
FileEdtor to swietne narzedzie i dzieki temu że otworzyłes mi oczy że nada się to narzędzie do tego co chce ,zdoktoryzowałem je ponownie
konfiguracja obu HA była taka sama ,najwyrazniej ‘nie’ aktywacja maszyny była przyczyną

Hmm, no ja nie widzę żadnego związku z kontem chmurowym NabuCasa (szczególnie, że jedno konto NC = jedna instalacja HA), a mostkowaniem brokerów (no chyba, że mostkujesz brokery między instalacjami HA?? a nie miedzy HA, a chmurą Supla), więc może sobie darujmy dalsze zgadywanie, bo bez konkretów i tak nic to nikomu nie da, a skoro rozwiązałeś problem to chyba wystarczy.

witam ,dzien dobry
po obserwacji jak działa zrodziło sie pytanie
czy 1 i 0 powinny przechodzic odrazu , bez przew bez “stanu” ?
w kodzie zmieniłem tylko 3700 jesli chodzi o czas

Serwis podlewa.cz możesz odpytać tylko 6 razy na 24h , więc twoje ustawienie nie działa prawidłowo. Pytasz serwis co godzinę z kawałkiem, więc dostajesz brak stanu.
Zacznij pytać co 4 h i będziesz miał ciągłość Po zmianie ustawień poczekaj przynajmniej 24h, zanim zaczniesz zadawać kolejne pytania :slight_smile:
Zostało to zmienione całkiem niedawno, sam doszedłem po analizie i przeczytaniu zmian w usłudze

2 polubienia

dziekuje
działa prawidłowo juz teraz