Moduł w ogóle nie startuje a żarówki (dwie lampy po 4x5wat led) cały czas się delikatnie żarzą jak przełączę przełącznik to trochę mocniej się żarzą. Tak jak zaznaczyłem na schemacie użyłem baypassa (ale tylko w jednej lampie ). Może macie pomysł czego to wina??
Wkręć normalne żarówki, a nie LEDy to zobaczysz czy moduł jest sprawny (jeśli sprawdzałeś połączenia chociaż ze 3 razy).
To jest schemat dla Shelly 1L- czy aby na pewno masz właśnie taki moduł? (jeśli jest inny model, to schemat może być zupełnie inny)
Tzn. zakładam, że sprawdziłeś dokumentację, bo to jakiś amatorsko rysowany schemat.
Shelly 1L - tak
Żarówek nie mam innych to są g9- ale mam 3 schelly i żadne nie rusza.
Schemat sprawdzony 5 razy.
Tak rysowany w MS paint, ale co to ma do tego, że nie działa? Jak było by narysowane w Cad to by zadziałało??
@MariuszT Tego schematu nie da się wykonać na mojej instalacji- mam dwa przewody między włącznikami.
Nie ma znaczenia za pomocą jakiego narzędzia narysujesz schemat. Ważne co schemat przedstawia. W ogóle nie uwzględniasz przyłącza SX na Shelly, które jest oznaczone jako: signal for switch i jest najistotniejsze.
Według Twojego schematu wyłączniki podłączone są do wyjścia O, na którym zgodnie z dokumentacją Shelly pojawia się L.
Szanowny Kolego. Pisząc kolokwialnie żyła to element przewodzący, w izolacji to przewód, kilka przewodów to kabel. Pozdrawiam trzeba się trochę douczyć.
@lasica333
Schemat jest z gatunku rozwiązań poza specyfikacją, ale na forum HA są tacy którzy twierdzą, że takie połączenie działa, więc zrób to co proponowałem na wstępie - równolegle z tymi LEDami podłącz oprawkę z normalną wolframową żarówką (minimum 20W). Jeśli to pomoże, to dołóż równolegle z oprawami tyle bypassów, żeby zaczęło działać bez tej 20W żarówki.
Nie ma go w oficjalnej dokumentacji = poza specyfikacją, Shelly nie publikuje też schematu elektrycznego tego modułu, więc trudno w ciemno ocenić czy jest to rozwiązanie “w pełni zgodne ze sztuką”.