Shelly 1PM - nie mogę dodać

Witam, mam problem z dodaniem shelly do sieci… Apka na ios i android wiesza się po wpisaniu haseł do wifi (hasła dobre, sprawdzane na kilku ssid 2,4 i mix) na ekranie połączy się i pisze że łaczy z serwerem… I tyle może tak z 2h sobie spinner kręcić.
Chciałem w takim razie połączyć się z shelly bezpośrednio, połączyłem się i wpisuję 192.168.33.1 i pokazuje mi się czarny ekran


Pisząc połączyłem się masz na myśli połączenie z rozgłaszanym SSID shelly11pm-…?
I drugie korzystasz z sieci 2.4?

Tak, podłączyłem się komputerem do rozgłaszanego przez shelly wifi, i wpisałem wtedy ten adres ip.
Co do wcześniejszego łączenia się w aplikacji, to podobnie łączenie aplikacją z shelly, wpisanie id i hasła wifi z którą ma się łączyć.

Mam sieć opartą na TpLink Omada, więc ustawiłem osobna sieć na IoT na 2,4Ghz, ale problem występuje

Chcę dodać w jakikolwiek sposób to shelly do sieci żeby potem zaimportować sobie w HA.

Jeśli masz problem z konfiguracją w tej sieci, to wystaw tymczasowo hotspota z telefonu (koniecznie TYLKO 2,4GHz) z jakimś prostym hasłem, do niego połącz Shelly i komputer (lub inny telefon), zrób aktualizację firmware Shelly, po update przywróć ustawienia fabrycznie i dopiero połącz się ze swoim WiFi (droga pokrętna, ale w handlu wciąż dostępne są stare moduły z jakimś archaicznym softem i bywają z nimi podobne problemy - z tego co wiem aktualizacja je rozwiązywała).

PS Może masz hasła ze spacją w środku albo innymi dziwnymi znakami?

PPS Ewentualnie factory reset