Shelly 2,5 problem przy restarcie HA

Witam,
Czy używa ktoś z forumowiczów modułu Shelly 2.5 w HA poprzez integrację ShellyforHass?
Mam problem z gasnącym światłem przy ponownym rozruchu HA. Co 2,3 restart HA wyłącza mi światło sterowane tym właśnie modułem.
Zdarzyło się nawet kilka razy, że światło gasło bez jakiejkolwiek ingerencji.

Co może być przyczyną? Dodam, że usunięcie Shelly z pliku yaml i sterowanie światłem przez oficjalną aplikację Shelly działa bez zarzutu.

Niestety ja mam tylko Shelly 1, Shelly Plug również z integracją ShellyForHome i nie obserwuje takich zachowań. Więc ciężko mi powiedzieć.

Też posiadam inne urządzenia z Shelly i nic złego się z nimi nie dzieje. Widocznie jest problem z tym konkretnym egzemplarzem co posiadam.

Skonfigurowałem kolejne nowe Shelly 2.5 i problem ten sam. Wyłącza przekaźniki po krótkim czasie od włączenia.
Shelly dimmer i shelly plug działają poprawnie.

Ciekawostką jest fakt, że włożyłem kartę z poprzednim obrazem home assistanta do raspberry i wszystko działa poprawnie. Problem występuje tylko w instalacji HA w kontenerze na raspbianie.

Dziwny objaw. A coś w logach?

Właśnie nie ma błędów w czasie występowania tej usterki.
Zauważyłem jednak, że w chwili wyłączenia przekaźnika przez shelly, jest ono wyrzucane z sieci wifi lub restartuje się (ciężko określić co się z nim dzieje w tym czasie). W ustawieniach shelly mam zaznaczoną opcję, aby podczas przywrócenia zasilania stan zmienił się na OFF (to tłumaczy wyłączanie światła).
Dlaczego jednak te urządzenia są wyrzucane z sieci wifi tylko wtedy, gdy połączone są z home assistantem?

A możesz włączyć jakieś logowanie po stronie shelly?

W jakim sensie logowanie? Shelly chyba nie ma fabrycznie w oprogramowaniu zakładki logów.

@GrzegorzG mój błąd zapomniałem, że shelly nie daje dostępu do logów. Próbowałeś zrobić integrację z HA po mqtt bez ShellyforHass? Bo mam wrażenie że to w tym dodatku może być jakiś problem.
Jeszcze zobacz na to: https://github.com/StyraHem/ShellyForHASS/issues/345
Nie mogę nigdzie znaleźć co zmieniają nowe wersje dodatku shellyforhass, a widzę, że w repozytorium jest nowsza wersja beta. Możesz spróbować zainstalować i zobaczyć czy to coś da.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Problem został rozwiązany po wielu dniach walki.
Przyczyna takiego zachowania modułów shelly leży w routerze Wi-fi.
Routery LTE Huawei mają w oprogramowaniu filtry, które zakłócają ruch UDP w protokołach m.in. CoAP.
Wyłączyłem Wifi na routerze Huaweia, postawiłem router Asusa jako AP i wszystko działa idealnie.

Dobrze że się udało bo zdecydowanie bym na to nie wpadł. :smiley: